Kortowianie lubią wyzwania – Wygrać z Czarnymi to jest coś!

Drugoligowy AZS UWM Olsztyn lubią wyzwania. Na mecze z silnymi przeciwnikami olsztynianie wyjątkowo się mobilizują i pokazują na co ich stać. Tym razem ich łupem padli Czarni radom, jedni z faworytów rozgrywek. Kortowianie zainkasowali dwa punkty wygrywając ten mecz 3:2 (-23,21,22,-11,9). Gdyby lepiej rozegrali koncówkę pierwszej partii w Olsztynie zostałby komplet punktów.

AZS UWM II Olsztyn – Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:21, 25:22, 11:25, 15:9)

AZS UWM II Olsztyn: Damian Boruch, Dariusz Kurmin, Kamil Obrębski, Michał Przybylski, Maciej Szatkowski, Maciej Pichłacz (l) oraz Piotr Michalski, Paweł Mazek, Szymon Macyra, Dorian Nawrocki (l), Adam Kowzowicz,

W pierwszej partii olsztynianie prowadzili 23:21 i pokpili sprawę w końcówkę, a szkoda, bowiem grali naprawdę bardzo dobrze i skutecznie, Odzwierciedleniem była przewaga w kolejnych dwóch setach. Mogło więc być 3:0. faworyci zdołali się pozbierać i wykorzystując dekoncentracje akademików doprowadzili do tie breaka. Tu jednak przewaga gospodarzy była już zdecydowana. Przy zmianie stron olsztynianie prowadzili 8:4. a potem grając na luzie pewnie skończyli seta. Cenne zwycięstwo. Oby w następnych meczach było podobnie.

AZS Uniwersytet Warszawski – Camper Wyszków 0:3 (19:25, 14:25, 13:25)

Pronar Hajnówka – MOS Wola Warszawa  3:1

AZS UWM II Olsztyn – Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:211, 25:22, 11:25, 15:9)

Centrum  Augustów – Zawkrze Mława  3:0

Wilga Garwolin – Żyrardowianka Żyrardów 2:3 (22:25, 25:21, 22:25, 25:21, 11:15)

1   KS Camper Wyszków  5  14 15:3

2   RCS Czarni Radom   5   12 14:7

3   KS Żyrardowianka Żyrardów   5  10 12:7