Kuba Zabłocki z Tempa już trenuje z kadrą – Marzeniom trzeba pomóc

Jakub Zabłocki – libero UKS Tempo 25 Olsztyn był jednym z najlepszych zawodników zakończonego w niedzielę turnieju o Puchar Prezydenta. Jego zespół zwyciężył w imprezie, ale w ten weekend spotkała go jeszcze milsza niespodzianka. Utalentowany siatkarz otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry narodowej kadetów najpierw do Spały , gdzie będzie wspólnie trenował z najlepszymi zawodnikami roczników 95/96. Potem w Ostrowcu Św. weźmie udział już jako reprezentant Polski w międzynarodowym turnieju, gdzie zgrają też m. in. Rosjanie i Serbowie.

 

– Bardzo się cieszę – mówi Kuba. Siatkówka jest moja pasją i wiążę z nią duże nadzieje na przyszłość. Na razie to początek drogi, ale powołanie do kadry jest ogromnym wyróżnieniem, które świadczy, że idę chyba w dobrym kierunku..

– Grasz w tej chwili w drużynie juniorskiej Tempa. Twoi koledzy klubowi są w składzie AZS UWM Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi. Ciebie tam brakuje.

– Cóż, zaczynałem swoją karierę w kortowskim klubie, ale rok temu postanowiłem przenieść się do Tempa. Mogła powstać jakaś zadra, nic na to nie poradzę.

– Jakie są twoje sportowe marzenia?

– W przyszłości zagrać w PLUS LIDZE. To już najwyższy poziom sportowy, ale jak wspomniałem siatkówka to moją pasja i poświęcam jej wiele czasu. Chciałbym w przyszłości studiować i grać w dobrym ligowym zespole. W tej chwili jestem uczniem drugiej klasy V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Interesują mnie przedmioty ścisłe, nowoczesna technika. Chciałbym studiować na kierunku o takim profilu i…oczywiście grać w siatkówkę. Na razie jednak żyję teraźniejszością. Na zgrupowaniu i w turnieju muszę pokazać się z jak najlepszej strony, by zyskać aprobatę trenerów kadry. A potem dobrze grać w swojej juniorskiej lidze. Po raz pierwszy z kolegami Tempa wystąpimy w starszej grupie wiekowej. Mamy zamiar dojść do finałów Mistrzostw Polski, a w przyszłym sezonie powalczyć o medal. Takie sukcesy wzmacniają, pozwalają łatwiej realizować marzenia.

{AdmirorGallery}kuba11{/AdmirorGallery}

Celem Mistrzostwa Europy

 Kuba Zabłocki przebywa już z kolegami z reprezentacji na zgrupowaniu w Spale Reprezentacja Polski kadetów zagra od piątku do niedzieli w międzynarodowym turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim. W gronie rywali podopiecznych trenera Wiesława Czai będą m.in. ekipy Czech i Rosji.

– Teraz jesteśmy na zgrupowaniu w Spale, na które powołałem czternastu zawodników. Dziewięciu z nich uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Obecne zgrupowanie i turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim będą kolejnym etapem przygotowań do eliminacji do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W sierpniu zagraliśmy w turnieju w Nitrze, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce. W planie mamy jeszcze wyjazd w grudniu do Austrii – mówi trener Wiesław Czaja.

Eliminacje do ME zostaną rozegrane w słowackiej Nitrze, gdzie w dniach 3-7.01 w grupie C Polacy zmierzą się z Bułgarią, Słowacją, Izraelem, Portugalią i Anglią. Awans uzyskają dwie drużyny. Kontynentalny czempionat kadetów odbędzie się w kwietniu w Serbii.

Źródło PZSP

Skład kadry kadetów na zgrupowaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim: Krzysztof Bieńkowski, Sebastian Matula, Karol Borończyk, Bartosz Bućko, Łukasz Pietrzak, Piotr Badura, Marcin Kania, Aleksander Maziarz, Jan Fornal, Paweł Gryc, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Jakub Zabłocki

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x