L. Dorosz i M. Rybaczewski laureatami – Jest co wspominać

Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka stał się okazją do rozstrzygnięcia plebiscytu na najlepszego siatkarza i trenera 60-lecia AZS-u Olsztyn. Sam pomysł doskonały, bowiem przekonał nas jeszcze raz o wielkiej tradycji siatkówki w Kortowie, jej trwałości mimo zmian w kraju i funkcjonowaniu sportu. Nie ma już dawnych wielkich klubów – jest AZS Olsztyn ze swym dorobkiem i potencjałem na przyszłość. Owacyjnie przyjęto wyniki. Najlepszym siatkarzem został Mirosław Rybaczewski, a najwybitniejszym trenerem Leszek Dorosz.

To dwie kultowe postaci akademickiego klubu z Olsztyna. Leszek Dorosz był jednym z głównym twórców potęgi AZS-u w pierwszym okresie, kedy zespół trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski.

Popularny „Ryba” oprócz trofeów klubowym został mistrzem świata w 1974 roku w Meksyku, a dwa lata później wywalczył z kolega klubowym Zbigniewem Lubiejewskim złoty medal olimpijski.

Wybór do szóstki 60-lecia nie był łatwy, bowiem przez AZS Olsztyn przewinęło się wiele siatkarskich sław i gdybyśmy wymienili 20 nazwisk, każde zasługiwałoby na wyróżnienie. Decydujące słowo należało jednak do uczestników glosowania.

Siatkarze i Trener 60-lecia AZS

1. Mirosław Rybaczewski
2. Mariusz Sordyl
3. Zbigniew Lubiejewski
4. Paweł Zagumny
5. Henryk Zdziarski
6. Leszek Urbanowicz

Trener: Leszek Dorosz

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x