Legionovia poza zasięgiem – Orzeł czwarty – plan wykonany

Siatkarki Orła zakończyły rywalizacje w II lidze na czwartym miejscu. W trzecim meczu półfinałowym fazy play off przegrały po raz kolejny, tym razem u siebie, z Legionovia 0:3 (-16,-11,-13). Rywal był absolutnie poza zasięgiem wszystkich zespołów, a w Elblągu potwierdził wysokie aspiracje. Już w tej chwili drużyna gra co najmniej na poziomie I ligi.

 Orzeł Elbląg – Legionovia Legionowo 0:3 (16:25, 11:25, 13:25)

Orzeł Elbląg: Aleksandra Pasznik, Anna Tracz, Małgorzata Łysiak, Izabela Cierzyńska, Joanna Kocęba, Monika Jabłońska, Żaneta Rzepnikowska (l) oraz Iga Korzeniewska, Justyna Bąk, Andżelika Adamowska, Natalia Domowska.

 

Legionovia potraktowała mecz bardzo poważnie i zagrała jeszcze lepiej niż tydzień temu na własnym boisku. W tej sytuacji elblążanki niewiele miały do powiedzenia. Owszem, zaprezentowały kilka ciekawym akcji, ale były to pojedyncze zagrania, które oczywiście nie mogły odwrócić losów spotkania. Na domiar złego w drugiej partii boisko musiała opuścić rozgrywająca Aleksandra Pasznik, która i tak rozpoczęła mecz na własną odpowiedzialność, jednak kontuzja dała znać o sobie. Zastąpiła ją Justyna Bąk. Akurat w tym meczu nie miało to aż tak dużego znaczenia.

Legionovia „rozbiła” zespół gospodarzy przede wszystkim zagrywką i tym samym przygotowała sobie pole do gry. Dzięki temu liderki II ligi  miały okazje i czas by skutecznie zablokować lub kontratakować. Zresztą drużyna imponowała dobrą organizacją, ma opanowanych kilka schematów, które realizuje z żelazną konsekwencją.

Elblążanki skończyły więc rozgrywki na czwartej pozycji, co jest wynikiem dobrym, biorąc pod uwagę kłopoty zdrowotne zawodniczek przez większą część sezonu. Plan został wykonany z lekką nadwyżką, nie było tak jak w poprzednich sezonach zagrożenia degradacją.

Czy drużynę stać na coś więcej? Mimo postępów w grze poszczególnych zawodniczek, niezbędne są wzmocnienia, ale to już ból głowy kierownictwa klubu, które zapewne niebawem określi strategie na przyszłość.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x