Letnie Grand Prix 2020 – Uwertura przez ligową batalią

Fot. indykpol AZS facebook
Jak już informowaliśmy Polska Liga Siatkówki przygotowuje zupełnie nowy pomysł na ligową siatkówkę – Letnie Grand Prix 2020. Drużyny PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi będą rywalizować na piasku, w wyjątkowych miastach i w pięknym otoczeniu. Jest to okazja zaprezentowania się zespołów przed sezonem halowym, co po tak długiej przerwie nabiera dodatkowego znaczenia.

Debiutanckie rozgrywki Grand Prix PLS odbędą się w trzech wspaniałych miejscach. Siatkarki i siatkarze najpierw zawitają do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39), tydzień później będą rywalizować w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozgrywany będzie w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Liczymy na stworzenie ciekawych widowisk, doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy – dodaje.

Główną ideą stworzenia Letniej Ligi w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn był szybszy powrót ligowej siatkówki, przypomnienie o niej kibicom. Już wcześniej zresztą zdecydowano się przyspieszyć start wszystkich rozgrywek pod egidą PLS, a dodatkowo ten start promować już od lipca, poprzez turniej rozgrywany na piachu.

Przypomnijmy, że rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy. Szesnaście drużyn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym (czyli w praktyce zajmie to tylko dzień gry), po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (7-9 sierpnia).

Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piachu, na boisku drużyna będzie liczyła 4 osoby (skład od 4 do 8). Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko.

Terminarz Grand Prix PLS:

Kraków (24-26 lipca):

(25 lipca)

Runda 1.Grupa A:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

BBTS Bielsko-Biała

GKS Katowice

Asseco Resovia Rzeszów

(26 lipca)

Runda 1.Grupa D:

Jastrzębski Węgiel

Stal Nysa

Aluron Virtu CMC Zawiercie

MKS Będzin

Warszawa (31 lipca – 2 sierpnia):

(1 sierpnia)

Runda 1.Grupa B:

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

BKS Visła Bydgoszcz

Trefl Gdańsk

Cuprum Lubin

(2 sierpnia)

Runda 1., Grupa C:

PGE Skra Bełchatów

APP KRISPOL Września

Indykpol AZS Olsztyn

Ślepsk Malow Suwałki

Gdańsk(8 i 9 sierpnia)

Mężczyźni runda finałowa:

Źródło PZPS

Olsztyn Siatkówka sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x