Ligi młodzieżowe rozkręcają się na dobre – Iławianki lepsze od Piątki Olsztyn

W siatkarskich ligach młodzieżowych Warmii i Mazur coraz większe emocje. Do rozgrywek zgłosiło się zdecydowanie za mało zespołów, ale cieszmy się tym co mamy. W lidze juniorek bez porażki są zespoły Zrywu Volley Iława i Truso Elbląg. Niebawem dojdzie do bezpośredniej potyczki i będzie to hit rundy. W kadetkach z kompletem punktów są: Zryw Volley, Truso, Olimp Bartoszyce i MKS Dobre Miasto. Zaczęli rozgrywki juniorzy i od razu na czele są faworyci: AZS UWM (Salski) i Tempo 24. Nadal zachęcamy trenerów do podawania szczegółów ze swoich spotkań (krótki opis i składy zespołów). To na pewno sprawi satysfakcję młodzieży, rodzicom i kolegom. Naprawdę warto!

 

Juniorzy

W rozpoczętych rozgrywkach juniorów zwyciężali faworyci, choć Tempo straciło seta z AZS UWM Pawła Wąsowicza.

Wyniki

AZS UWM Olsztyn (Wąsowicz) – Tempo 25 Olsztyn 1:3 (-22,-16,23,-18)

Truso Elbląg – AZS UWM Olsztyn (Salski) 0:3

Tabela

1 AZS UWM Olsztyn (Salski) 1 2 3:0

2 UKS Tempo 25 Olsztyn 1 2 3:1

3 AZS UWM Olsztyn (Wąsowicz) 1 1 1:3

4 Truso Elbląg 1 1 0:5

Chemik Olsztyn – – –

Juniorki

Zryw Volley Iława – UKS Piątka Olsztyn 3:0 (18,12,22)

W niedzielę (14 października 2012) roku siatkarki MKS ZRYW-VOLLEY Iława w meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorek podejmowały na własnej hali rywalki należące do faworytów tegorocznych rozgrywek ligowych UKS PIĄTKA Olsztyn. Bardzo dobra zagrywka i doskonała gra w obronie naszychsiatkarek była kluczem do skutecznej gry w ataku i kontrataku. Tylko do połowy każdego seta siatkarki z Olsztyna prowadziły wyrównaną grę z
dobrze dysponowanymi juniorkami Zrywu. Pewne zwycięstwo zawodniczek MKS ZRYW-VOLLLEY Iława 3:0 w setach 25:18, 25:12, 25:22 było efektem dobrego przygotowania do tego meczu, które prowadziliśmy od kilku tygodni. Nagrodę od Firmy TUPPERWARE otrzymała MVP meczu Monika Pietroczuk.
Za tydzień nasze siatkarki w kolejnym meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorek zmierzą sie z zespołem MKS MOS TRUSO Elbląg, który podobnie jak nasze zawodniczki nie doznał jeszcze w rozgrywkach ligowych porażki.
JUNIORKI MKS  ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Monika PIETROCZUK- kapitan zespołu, Marta PIETROCZUK, Laura NOWOTNIK,
Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Iwona KULIŃSKA, Beata Malinowska – libero oraz Monika GORZKA, Kamila SITNIK, Natalia MEJKA, Aleksandra BLUDAU, Klaudia STRÓZIK. Trenerzy: Mieczysław PIETROCZUK, Małgorzata PIETROCZUK, Statystyk: Marzena PIETROCZUK.

Wyniki

Zryw Volley Iława – Piątka Olsztyn 3:0

MOSiR Kętrzyn – Truso Elbląg 0:3

Tabela

1 Piątka Olsztyn 3 5 6:3

2 Zryw Volley Iława 2 4 6:0

3 Truso Elbląg 2 4 6:0

4 MOSiR Kętrzyn 3 3 0:9

5 Foto Ola Ostróda 2 2 0:6

{AdmirorGallery}ila15{/AdmirorGallery}

Fot. sport ilawa TV

Kadetki

Wel Lidzbark Welski – Zryw Volley Iława 0:3 (-7,-7,-8)

W sobotę (13 października 2012 roku) siatkarki MKS ZRYW-VOLLEY Iława w
kolejnym meczu Ligi Wojewódzkiej Kadetek bardzo szybko i pewnie pokonały w meczu wyjazdowym LKS WEL Lidzbark 3:0 w setach 25:7, 25:7,25:8. Nawet przez moment nasze kadetki nie pozwoliły swoim przeciwniczkom na podjęcie walki. Bardzo dobra zagrywka oraz w konsekwencji problemy w przyjęciu zagrywki przeciwniczek powodowały że
nasze zawodniczki doskonale kontratakując rozbijały obronę kadetek Welu.
KADETKI MKS  ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Marta PIETROCZUK- kapitan zespołu, Laura NOWOTNIK, Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Kamila SITNIK, Natalia MEJKA, Iwona KULIŃSKA- libero oraz Monika GORZKA, Aleksandra BLUDAU, Klaudia STRÓZIK. Trenerzy: Mieczysław PIETROCZUK, Małgorzata PIETROCZUK.

Wyniki

Grupa A

Mikro Ełk – Truso Elbląg 0:3

Warmiss Olsztyn – Olimp Bartoszyce 0:3

Tabela

1 Olimp Bartoszyce 3 6 9:1

2 Truso Elbląg 2 4 6:0

3 Warmiss Olsztyn 2 3 3:3

4 Foto Ola Ostróda 2 2 1:6

5 Mikro Ełk 3 2 0:9

Grupa B

Wel Lidzbark Welski –Zryw Volley Iława 0:3

MKS Dobre Miasto – Sparta Braniewo 3:1

Tabela

1 Zryw Volley Iława 2 4 6:0

2 MKS Dobre Miasto 2 4 6:1

3 Sparta Braniewo 3 4 4:6

4 Piątka Olsztyn 2 3 3:3

5 Wel Lidzbark Welski 3 3 0:9

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x