Ligi młodzieżowe rozkręcają się na dobre – Iławianki lepsze od Piątki Olsztyn

W siatkarskich ligach młodzieżowych Warmii i Mazur coraz większe emocje. Do rozgrywek zgłosiło się zdecydowanie za mało zespołów, ale cieszmy się tym co mamy. W lidze juniorek bez porażki są zespoły Zrywu Volley Iława i Truso Elbląg. Niebawem dojdzie do bezpośredniej potyczki i będzie to hit rundy. W kadetkach z kompletem punktów są: Zryw Volley, Truso, Olimp Bartoszyce i MKS Dobre Miasto. Zaczęli rozgrywki juniorzy i od razu na czele są faworyci: AZS UWM (Salski) i Tempo 24. Nadal zachęcamy trenerów do podawania szczegółów ze swoich spotkań (krótki opis i składy zespołów). To na pewno sprawi satysfakcję młodzieży, rodzicom i kolegom. Naprawdę warto!

Juniorzy

W rozpoczętych rozgrywkach juniorów zwyciężali faworyci, choć Tempo straciło seta z AZS UWM Pawła Wąsowicza.

AZS UWM Olsztyn (Wąsowicz) – Tempo 25 Olsztyn 1:3 (-22,-16,23,-18)

Juniorki

Zryw Volley Iława – UKS Piątka Olsztyn 3:0 (18,12,22)

W niedzielę (14 października 2012) roku siatkarki MKS ZRYW-VOLLEY Iława w meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorek podejmowały na własnej hali rywalki należące do faworytów tegorocznych rozgrywek ligowych UKS PIĄTKA Olsztyn. Bardzo dobra zagrywka i doskonała gra w obronie naszychsiatkarek była kluczem do skutecznej gry w ataku i kontrataku. Tylko do połowy każdego seta siatkarki z Olsztyna prowadziły wyrównaną grę z
dobrze dysponowanymi juniorkami Zrywu. Pewne zwycięstwo zawodniczek MKS ZRYW-VOLLLEY Iława 3:0 w setach 25:18, 25:12, 25:22 było efektem dobrego przygotowania do tego meczu, które prowadziliśmy od kilku tygodni. Nagrodę od Firmy TUPPERWARE otrzymała MVP meczu Monika Pietroczuk.
Za tydzień nasze siatkarki w kolejnym meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorek zmierzą sie z zespołem MKS MOS TRUSO Elbląg, który podobnie jak nasze zawodniczki nie doznał jeszcze w rozgrywkach ligowych porażki.
JUNIORKI MKS  ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Monika PIETROCZUK- kapitan zespołu, Marta PIETROCZUK, Laura NOWOTNIK,
Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Iwona KULIŃSKA, Beata Malinowska – libero oraz Monika GORZKA, Kamila SITNIK, Natalia MEJKA, Aleksandra BLUDAU, Klaudia STRÓZIK. Trenerzy: Mieczysław PIETROCZUK, Małgorzata PIETROCZUK, Statystyk: Marzena PIETROCZUK.

Kadetki

Wel Lidzbark Welski – Zryw Volley Iława 0:3 (-7,-7,-8)

W sobotę (13 października 2012 roku) siatkarki MKS ZRYW-VOLLEY Iława w
kolejnym meczu Ligi Wojewódzkiej Kadetek bardzo szybko i pewnie pokonały w meczu wyjazdowym LKS WEL Lidzbark 3:0 w setach 25:7, 25:7,25:8. Nawet przez moment nasze kadetki nie pozwoliły swoim przeciwniczkom na podjęcie walki. Bardzo dobra zagrywka oraz w konsekwencji problemy w przyjęciu zagrywki przeciwniczek powodowały że
nasze zawodniczki doskonale kontratakując rozbijały obronę kadetek Welu.
KADETKI MKS  ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Marta PIETROCZUK- kapitan zespołu, Laura NOWOTNIK, Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Kamila SITNIK, Natalia MEJKA, Iwona KULIŃSKA- libero oraz Monika GORZKA, Aleksandra BLUDAU, Klaudia STRÓZIK. Trenerzy: Mieczysław PIETROCZUK, Małgorzata PIETROCZUK.