Ligowa siatkówka wraca do Mrągowa – Czy Iskra zaiskrzy?

W Mrągowie powstał Uczniowski Klub Sportowy Iskra, który od sezonu 2010/2011 będzie aktywnie uczestniczył w rozgrywkach Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Wojewódzka Liga Juniorów rusza 10 października i tego dnia po raz pierwszy siatkarze z Mrągowa wybiegną na parkiet. Po wielu próbach założenia klubu, stowarzyszenia i udziału w lidze wojewódzkiej udało się to dopiero Witoldowi Flisiakowi, który jest prezesem i szkoleniowcem Uczniowskiego Klubu Sportowego „ISKRA”.

Przy wielkim zaangażowaniu zgłosił swój zespół do rozgrywek WMZPS w kategorii JUNIOR. Młodzi siatkarze z Mrągowa w swojej grupie trafili na takie zespoły jak: AZS UWM Olsztyn, UKS Chemik Olsztyn, MKS Truso Elbląg, SPS Sparta Braniewo czy KS MOSiR Giżycko. Rozgrywki prowadzone są systemem „każdy z każdym”(mecz i rewanż). Pierwsze spotkanie siatkarze „Iskry” Mrągowo rozegrają z „Chemikiem” Olsztyn w nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2.

– Rozgrywki stoją na bardzo wysokim poziomie i w pierwszym sezonie siatkarzom został postawiony cel ogrywania się i zdobywania doświadczenia w tego typu zawodach – zdradza prezes Witold Flisiak. Przeprowadzenie ligowego spotkania wymaga regulaminowych urządzeń i akcesoriów. Część z nich już zakupiliśmy , ale nie wszystko. Chcemy zdążyć na czas, brakuje nam pieniędzy. Dlatego poszukujemy firm, które chciałyby nas wspomóc. Siatkówka w naszym regionie jest dyscypliną wiodącą o ogromnych tradycjach, chcemy się do tego włączyć, a poza tym chodzi przecież o młodzież.

W trakcie trwania ligi najwięcej pieniędzy pochłania transport na mecze, a przy organizacji spotkań u siebie koszty obsady sędziowskiej. Na te cele klub został dofinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego. Chciałbym w imieniu zawodników i całego zarządu serdecznie podziękować władzom Powiatu Mrągowskiego za tę pomoc. To nas mobilizuje, utwierdza w przekonaniu, że nie jesteśmy sami– dodaje Flisiak.

Chętnych do grania w Mrągowie na pewno nie brakuje. W naszym mieście ta dyscyplina jest bardzo popularna, dlatego trener Iskry będzie miał w czym wybierać. Przygotowania do ligi sztab szkoleniowy z zawodnikami rozpoczął już na początku sierpnia . Teraz przyszedł czas gier kontrolnych. W planie jest spotkanie z zespołem PolKS Gwardia Szczytno.

–Zajęcia były bardzo ciężkie, ale o trener stopniowo obniża ich natężenia – mówi kapitan zespołu, Damian Skrzęta. .Myślę, że do 10 października będziemy już bardzo dobrze przygotowani, by przyjąć u siebie zawodników z Olsztyna.

Przez cztery miesiące trwania rozgrywek mrągowscy siatkarze rozegrają dwanaście spotkań ligowych w całym województwie. Dodatkowo zarząd klubu zgłosił zespół do rozgrywek Mrągowskiej Ligi Piłki Siatkowej, w której siatkarze także będą nabierali doświadczenia i zgrywali się ze sobą. Przed nowym klubem wielkie wyzwania, ale jesteśmy pewni, że im na pewno podołają.

Damian Skrzęta (www.sport.mragowo.pl)

Od redakcji: Cieszymy się niezmiernie, że w regionie powstaje kolejny ośrodek siatkówki, dyscypliny, którą tak bardzo kochamy. Zdajemy sobie sprawę, że początki są trudne, ale najważniejsza jest decyzja, a teraz determinacja w dążeniu do celu. Życzymy powodzenia i pierwszych zwycięstw…

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x