Maciej Dobrowolski trenerem Kadry Narodowej (2009) – Po prostu lubi wyzwania

Fot. siatkarskie ośrodki szkolne
Maciej Dobrowolski trener II-ligowego zespołu UKS Chemik SMS Olsztyn został trenerem reprezentacji Polski dziewcząt (rocznik 2009). To kadra, która dopiero rozpoczyna szkolenie, a tendencja jest jasna. Zaczynamy odkrywać talenty jak najwcześniej by stworzyć najbardziej uzdolnionej młodzieży optymalne warunki i monitorować rozwój zawodnika. Zatwierdzenie kandydatury Macieja Dobrowolskiego na selekcjonera kadry to z całą pewnością dowód uznania, zaufania i duże oczekiwania.

Pierwszym zadaniem jest dokonanie naborów na Kampy, gdzie znajdzie się ponad 30 zawodniczek. Trenera czeka wiele podróży, obserwacji by wybrać najlepsza grupę siatkarek. Trzeba liczyć permanentną obserwacją, bowiem w tym wieku talenty nieoczekiwanie eksplodują, a czasami gasną. Do współpracy Maciej Dobrowolski powołał doświadczonego trenera Wojciecha Kaszę ze SMS Police,

Jak stwierdził sam zainteresowany jest to duże wyzwanie, które nie będzie kolidować z obowiązkami klubowymi, gdzie UKS Chemik SMS też stawia sobie ambitne cele.

Maciej Dobrowolski był wybitnym zawodnikiem, wychowankiem AZS Olsztyn, ale największe laury sportowe zdobywał poza stolicą Warmii i Mazur. Grając w Skrze Bełchatów pięciokrotnie sięgał po tytuł mistrzowski i trzy razy zdobywał Puchar Polski, Dwa razy zdobywał złoty medal MP z Resovią Rzeszów, jest też mistrzem Austrii z klubem Hot. Volleys Wiedeń. Był z partnerami ze Skry Bełchatów uczestnikiem rozgrywek Ligi Mistrzów ( dwa razy brąz) i Klubowych Mistrzostw Świata (drugie miejsce).

Ogromną wiedzę i doświadczenie stara się przekazać swym siatkarkom w UKS SMS Chemik i efekty są znakomite. Juniorki dwukrotnie awansowały do finałów Mistrzostw Polski, czekamy na coraz lepszą grę w II lidze.

x x x

Dwie zawodniczki UKS Chemik SMS Olsztyn Maria Niedzwiecka i Nikola Jaroszewicz dzięki dobrym występom w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Kobyłce zostały zaproszone na konsultację kadry narodowej kadetek w siatkówce plażowej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Siatkówka sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x