Mała zemsta w Młodej Lidze – Brawo chłopcy za charakter!

W piątek porażka Indykpolu AZS Olsztyn w jastrzębiu, za to w sobotę chwila radości w tej samej miejscowości. A meczu Młodej Ligi siatkarze AZS UWM Olsztyn pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1 (-18,13,15,23). Olsztynianie pokazali w tym spotkaniu nie tylko spore umiejętności, ale duży charakter. Najpierw podnieśli się po wysoko przegranej pierwszej partii, a potem w czwartym secie mając dużą stratę (16:21), nie zrezygnowali z walki komplet punktów. Trzy ostatnie ataki Wojciecha Ferensa załatwiły sprawę. Brawo!

AZS UWM Olsztyn: Wojciech Włodarczyk, Piotr Hain, Wojciech Ferens, Łukasz Olender, Bartosz Dylak, Piotr Łukasik, Bartosz Mariański (l) oraz Maciej Budziński, Marcin Mazek.

Po piątkowym spotkaniu PLUS LIGI w Jastrzębiu zostali: Piotr Hain, Wojciech Włodarczyk i Wojciech Ferens, którzy po raz drugi w tym sezonie wzmocnili zespół Młodej Ligi. Tydzień temu ze Skrą Bełchatów ich występ, delikatnie mówiąc, był bardzo przeciętny, za to dziś wypadli doskonale i każdy z nich ma duży udział w sukcesie. Tak trzeba nazwać to zwycięstwo, bowiem rywale zajmowali wyższe miejsce w tabeli i mieli punkt więcej od olsztynian.

Pierwszy set mimo, wysokiej wygranej gospodarzy, był dość wyrównany. W połowie partii kilka kontrowersyjnych decyzji arbitra wyraźnie wybiło z rytmu akademików. Popełnili wiele prostych błędów i oddali końcówkę bez walki.

Krótka przerwa była bardzo potrzebna. Zawodnicy uspokoili się i zaczęli prowadzić swoją grę. W dwóch kolejnych odsłonach byli zdecydowanie lepsi. Dobre zagrywki, zwłaszcza Piotra Haina i Wojciecha Włodarczyka rozbiły grę Jastrzębia, które było tylko tłem.

Olsztynianie mieli już punkt w kieszeni, ale w meczu z sąsiadem w tabeli zdobycie trzech oczek to bezcenny skarb. Gospodarze nie chcieli oddać pola, zmobilizowali się i w czwartym secie rozgorzała walka punkt za punkt.

W ostatniej fazie Jastrzębie po naszych błędach  uzyskało wyraźną przewagę 21:16. Wydawało się, że dojdzie do tie breaku. Wówczas na zagrywkę wszedł Wojciech Włodarczyk i w jednym ustawieniu doprowadziliśmy do remisu. Każda akcja miała ogromne znaczenie. Najpierw skutecznie zaatakował Łukasz Olender, a potem piłka trzykrotnie trafiała do Wojciecha Ferensa, a ten za każdym razem kończył. Zwycięstwo 25:25 i komplet punktów trafił do Olsztyna.