Memoriał ciekawy jak nigdy – A jak będzie w PLUS LIDZE ?

Wtorkowa konferencja prasowa siatkarzy Indykpolu AZS UWM Olsztyn poświęcona była przede wszystkim zbliżającemu się Memoriałowi prof. Wiktora Wawrzyczka, który zapowiada się ciekawie jak nigdy i czekającej nas niebawem inauguracji sezonu PLUS LIGI. Jak zagrają w tym sezonie akademicy, którzy z powodzeniem  przetrwali najgorsze czasy i zamierzają walczyć o coraz wyższe cele? Pomagają im w tym sponsorzy. Dziś umowę z klubem przedłużył Warmiński Bank Spółdzielczy – gospodarz wtorkowego spotkania.

Żeby skutecznie walczyć w coraz mocniejszej PLUS LIDZE trzeba być doskonale przygotowanym. Wiadomo, że w tak długim okresie zdarzają się wzloty i upadki, ale nie wolno schodzić poniżej  określonego poziomu. Trzeba się też nauczyć wygrywać nawet w nieco słabszej dyspozycji.

A sprawdzianem formy będzie rozpoczynający się w piątek w Uranii Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka. Stawka uczestników gwarantuje duże emocje, już dawno nie było tak renomowanej obsady.

Imprezę traktujemy prestiżowo – mówi trener olsztynian Mariusz Sordyl. Chcemy zaprezentować się kibicom z dobrej strony, myślę, że dla nas i sympatyków na trybunach będzie to też odnowienie współpracy. Zawsze ceniłem doping naszych fanów, pomagało to w najtrudniejszych chwilach, niosło drużynę do boju.

Obsada znakomita: mistrz Francji – VB Tours, zespół rosyjskiej superligi Dynamo Kaliningrad i Delecta Bydgoszcz, która wzmocniona rozgrywającym Masnym jest zupełnie innym teamem, zdolnym do wielkiej gry.

Przez osiem tygodni bardzo ciężko pracowaliśmy i jestem z tego okresu zadowolony. Wyniki sparingów w tym trudnym dla zawodników czasie nie są miarodajne, bo nie ma odpowiedniej szybkości i luzu. Od dziś rozpoczęliśmy ostatni etap przygotowujący nas do startu w PLUS LIDZE i już w Memoriale powinno być lepiej. Po turnieju będzie jeszcze tydzień na dopracowanie wszystkich elementów, dlatego najbliższe mecze są tak ważne i wnioski z nich także.

Wracając do Memoriału cieszę się, że na nasze zaproszenie odpowiedziały tak renomowane ekipy. Olsztyn jest miejscem specjalnym w polskiej siatkówce, nawet wtedy gdy nie zdobywa medali.

Prezes siatkarzy AZS-u Mariusz Szyszko ma pełne ręce roboty. Niby wszystko przebiegało zgodnie z harmonogramem, ale zawsze jest coś do załatwienia.

– Nie chcemy zawieść kibiców, gości zagranicznych, dlatego pracujemy nad każdym szczegółem. Program olsztyńskiej części Memoriału jest bardzo atrakcyjny. Dwa mecze, prezentacja drużyny oraz rozstrzygnięcie plebiscytu na „szóstkę” i trenera 60-lecia AZS-u Olsztyn.

Zespoły zagraniczne mają się zjawić w czwartek by w przeddzień jeszcze potrenować w Uranii. Jest kłopot, niezależny od nas, mianowicie strajk kontrolerów lotów w Europie Zachodniej. Mam nadzieję, że do tego czasu wszystko się unormuje i Francuzi bez przeszkód dotrą do Olsztyna.

Nasz klub w pełni poparł inicjatywę naszego byłego zawodnika i olimpijczyka Zbigniewa Lubiejewskiego oraz dyrekcji Szpitala Dziecięcego, by dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony został na rozbudowę placówki zdrowia o noclegownię dla mam chorych dzieci. Niech to będzie choć mała cegiełka, może dołożą się do tego sponsorzy. Dlatego m. in. bardzo zależy nam na frekwencji, a bilety w cenie 15 złotych na dwa spotkania schodzą, powiedzmy średnio. Liczę na to, że w ostatnie dni przed turniejem kibice się uaktywnią. W imieniu organizatorów zapraszam też sympatyków na kolejne dni Memoriału: w sobotę w Iławie i w niedzielę w Ostródzie. AZS-owi zawsze kibicował cały region i chciałby, żeby tę tradycje zachować.

Od niedawna nowym kapitanem zespołu olsztyńskiego jest Paweł Siezieniewski – wychowanek klubu, który kilka sezonów grał poza Olsztynem, ale wrócił i już w minionym sezonie był czołową postacią drużyny.

– Obowiązki kapitana  to nowa, odpowiedzialna rola – mówi Paweł. Postaram się temu sprostać przede wszystkim na boisku, ale też poza nim. Mam nadzieję, że nie zawiodę kolegów i przede wszystkim kibiców. Starałem się przygotować do sezonu jak najlepiej. Oby dało to efekty w meczach ligowych.

Do AZS-u wrócił libero Marcin Mierzejewski, ostatnio zawodnik Zaksy Kędzierzyn.

–  Było to moje marzenie – powiedział dziś na konferencji Marcin. Pięć lat nie było mnie w klubie, w którym się wychowałem. Czuje się tu znakomicie, powstała fajna grupa, jest atmosfera walki, oby tak dalej.

Gospodarzem spotkania był dyrektor Warmińskiego Banku Spółdzielczego Zbigniew Jaworski, który w przeszłości tez uprawiał sport, tyle że podnoszenie ciężarów, ale doskonale zna realia w jakich obecnie funkcjonuje profesjonalny team.

– Jako Bank od samego początku, czyli od 1975 roku wspieraliśmy sport, także oświatę, kulturę, gospodarkę – stwierdził dyrektor Jaworski. Jesteśmy częścią społeczności lokalnej i nasze działania w tym kierunku traktujemy jak misję. Dawniej nasze możliwości były niewielkie, teraz są dużo większe, stąd kontynuacja współpracy z siatkarzami. Dla nas to duża sprawa. AZS jest  ikoną sportu w regionie. Oprócz zwyczajnej sympatii liczy się też promocja naszej firmy.

Na zakończenie spotkania dyrektor Warmińskiego Banku Spółdzielczego  i prezes Mariusz Szyszko podpisali dokument o przedłużeniu umowy sponsorskiej.

{gallery}Galerie/kortowo{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x