Metodi Ananiew już trenuje z AZS-em – Bułgarskie wsparcie

Kolejnym obcokrajowcem, który dołączył do zespołu siatkarzy Indykpolu AZS UWM jest Bułgar Metodi Ananiew. Przybył do Olsztyna właściwie prosto z Mistrzostw Europy, z tym, że na chwilę wpadł jeszcze do Sofii by pozałatwiać sprawy osobiste. W środę (21 września) w samo południe został oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji prasowej, a potem miał dołączyć do kolegów z drużyny klubowej, która wybierała się do Ostródy na mecz sparingowy z Politechnika Warszawską.

 

Nim przedstawiono nowego zawodnika prezes Zarządu Piłka Siatkowa AZS UWM Olsztyn Mariusz Szyszko i dyrektor Warmińskiego Banku Spółdzielczego Zbigniew Jaworski podpisali umowę przedłużającą współpracę, która trwa już kilka lat.

Trener olsztyńskiej ekipy Tom Totolo nie ukrywał, że Bułgarem interesował się od dawna, będąc jeszcze w sztabie szkoleniowym Sisley Treviso. Śledził jego karierę i w tym sezonie zdecydował się go ściągnąć do Olsztyna. Przeciwwskazań formalnych nie było i sprawa załatwiona została bardzo szybko. Włoch potrzebował dobrego przyjmującego zagrywkę i jednocześnie skutecznego zawodnika, który będzie dużym wsparciem dla Igora Yudina. Dotychczasowa kariera Ananiewa, jego miejsce w reprezentacji kraju, jest rzetelną rekomendacją. Trener nie widzi też problemu szybkiej adaptacji, na tym poziomie zgranie z zespołem następuje błyskawicznie.

Sam Metodi cieszy się, że zagra w PLUS LIDZE, która ma wysoką renomę. Fakt zdobycia przez Polaków brązowego medalu w Mistrzostwach Europy jeszcze bardziej podnosi rangę siatkówki w naszym kraju. Oczekuje, że gra w AZS Olsztyn będzie ważnym rozdziałem w jego karierze sportowej. Fizycznie czuje się dobrze. Jest przygotowany, bowiem z reprezentacja przeszedł cały cykl szkoleniowy przed mistrzostwami kontynentu.

Wracając do drużyny AZS trener Tom Totolo jest bardzo zadowolony z zaangażowania zawodników w przygotowania do sezonu, wszystko przebiega zgodnie z planem

Prezes Mariusz Szyszko zapytamy o aspiracje zespołu w tym sezonie uniknął odpowiedzi, natomiast podkreślił, że patrząc na trenujących zawodników powinno być dobrze.

Ostatnim zawodnikiem, który dołączy do Indykpolu  AZS UWM Olsztyn będzie australijski atakujący Igor Yudin. Pierwsze spotkanie ligowe akademicy rozegrają 2 października na wyjeździe z Resovią.

{vsig}metody{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x