Mikro Ełk nie gra już w III lidze – Są sprawy ważniejsze

W dniu 04.01.2011 z rozgrywek III ligi siatkarzy wycofał się zespół UMKS FPP Mikro Ełk. Wszystkie nie rozegrane mecze przeciwko tej drużynie zostaną sklasyfikowane jako walkower. W sprawie meczów już rozegranych – decyzja zostanie podjęta do 12.01. Tak brzmi suchy komunikat zamieszczony  na stronie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Sytuacja o tyle zaskakująca, że ełczanie do tej pory nie ponieśli porażki i nie byli liderem tylko dlatego, że mieli na koncie mniejszą liczbę spotkań.

 O przyczyny rezygnacji z rozgrywek zapytaliśmy trenera drużyny Tomasza Przekopa.

 – O konieczności wycofania się z rywalizacji seniorów nie zadecydowały sprawy finansowe – mówi szkoleniowiec Mikro. Z tym dalibyśmy sobie radę. Niestety drużyna znajduje się w rozsypce. Chłopcy muszą pilnować swoich spraw zawodowych. Dwóch wyjeżdża pracować zagranicą, inni zdając sobie sprawę jaka jest sytuacja na rynku, nie mogą zwalniać się na mecze, tym bardziej, że nie zawsze mają wolne soboty. Po wspólnych rozmowach, podjęliśmy taką decyzję. Szkoda, bo siatkówka jest pasją tych mężczyzn, ale są sprawy jeszcze ważniejsze. Klub nie ma problemów finansowych, więc grupy młodzieżowe nadal uczestniczyć będą w rozgrywkach mistrzowskich.

 Przykro, że ełczanie wycofali się z rywalizacji. Wiele słyszałem o bardzo utalentowanej młodzieży w tym mieście, ale takie postawienie sprawy należy uszanować. Oby były to przejściowe problemy i w następnym sezonie ełczanie znów staną do rywalizacji o mistrzostwo III ligi.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x