Mini Siatkówka w Suwałkach 2015 – Kamil Jabłoński / Tymoteusz Walc duet z przyszłością

Na szóstkę spisali się najmłodsi adepci mini siatkówki ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi. W sobotę (17 stycznia) duet Kamil Jabłoński i Tymoteusz Walc pod kierunkiem Łukasza Tarasiewicza zwyciężyli w Towarzyskim Międzywojewódzkim Turnieju Mini Siatkówki „Dwójek” Chłopców w Suwałkach (rocz. 2004 i mł.). Odebrali medale ze złotego kruszcu.

W hali sportowej Zespołu Szkół Nr 10 im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach, w szranki stanęły aż 24 zespoły z Sokółki, Moniek, Suwałk, Ełku i Gołdapi. Dla praktycznie wszystkich uczestników były to pierwsze poważne zawody sportowe. System rozgrywek przewidywał trzy etapy. Zespoły rozgrywały po jednym secie do 15 punktów, przy zachowaniu minimum dwóch „oczek” przewagi. Po rozegraniu 112 meczów zwycięzcą turnieju okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Gołdapi (Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc), która pokonała po doskonałym finałowym meczu 15:12 pierwszy zespół SUKSS Suwałki (Oliwier Jurkun, Patryk Ostaszewski). Trzecie miejsce zdobył trzeci zespół SUKSS Suwałki (Adrian Bugieda, Paweł Michaluk), który w decydującym starciu pokonał 15:11 zespół SP 2 Mońki 1 (Karol Sulewski, Patryk Kuc).

– Na zwycięstwo „Trójki” złożyły się cztery czynniki: perfekcyjne przygotowanie, niezwykła siła, wszechstronność i błyskotliwa gra w ataku. Bonusem były świetne zagrywki. – mówi trener Łukasz Tarasiewicz.

Był to doskonały przystanek w treningach, bowiem już za parę tygodni ci chłopcy rozpoczną walkę o tytuły mistrzowskie Warmii i Mazur. Mecze rozgrywane były o każde miejsce w turnieju. Z dobrej strony zaprezentowali się najmłodsi adepci „Trójki”, będący jednocześnie najmłodszymi zawodnikami w całym turnieju (trzecioklasiści i młodsi), którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w mini siatkówce. 18. miejsce przypadło parze Oskar Stalewski i Michał Ostrowski, a 20. miejsce parze Alan Budziejko/Oskar Kozłowski. Na 23. miejscu zawody zakończyli chłopcy: Dominik Paszkiewicz i Kacper Soroka. Warto zaznaczyć, że wszyscy zawodnicy pokazali bardzo wysokie umiejętności techniczne, wielką wolę walki i zaangażowanie. Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami i medalami, a wszystkie drużyny dyplomami.

Organizatorem międzywojewódzkiego turnieju był Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki.

{AdmirorGallery}gildapsia26{/AdmirorGallery}

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ełk Goldap Siatkówka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x