Mistrzostwa Województwa Juniorów – AZS UWM (Kurpis) postawił stempel

W  sali ZSO nr 3 w Olsztynie ul. Wańkowicza 1 zakończył się drugi i ostatni finałowy turniej o mistrzostwo województwa juniorów w siatkówce. Do gry przystapiły: AZS UWM Olsztyn (Kurpis), UKS Tempo 25 Olsztyn, UKS Chemik Olsztyn i AZS UWM Olsztyn (Salski). W takiej kolejności drużyny znalazły się po pierwszej konfrontacji. Turniej tak się ułożył, żw w niedziele odbywały się mecze finalowe o 3 i 1 miejsce. Chemik wygral z AZS UWM (Salski) 3:1(21,-19,20,18) i zdobywając brązowy medal zapewnił sobie udział w 1/8 finału MP. W wielkim finale AZS UWM (Kurpis) pewnie wygrał z gospodarzami 3:0 (27,21,17), zdobywając tytuł mistrza województwa. Wielkie gratulacje.

Rostrzygnięcia:

złoto – AZS UWM Olsztyn(Kurpis) – udział w 1/4 finału Mistrzostw Polski

srebro – UKS Tempo Olsztyn – udział w 1/8 finału Mistrzostw Polski

brąz UKS Chemik Olsztyn – udział w 1/8 finału Mistrzostw Polski

Składy uczestników finałów mistrzostw województwa:

AZS UWM Olsztyn (Kurpis)

Marcin Kamiński, Jakub Sulima, Marcin Wojtulewicz, Jakub Urbanowicz, Jakub Monkiewicz, Filip Kozłowski, Kamil Kozłowski, Kamil Hrynowiecki, Mateusz Ordakowski, Jędrzej Ruszczyk, Patryk Chdubski. Trener Dariusz Kurpis

AZS UWM Olsztyn (Salski)

Bartosz Bednarczyk, Łukasz Kuchciński, Michał Salski, Marcin Lewicki, Mateusz Tobiasz, Maciej Dziuba, Krzysztof Czetyrka, Kamil Guzewicz, Dawid Czerniawski, Kacper Szewczak, Artur Kramkowski. Trener Sergiusz Salski

UKS Tempo 25 Olsztyn

Rafał Mucha, Rafał Maluchnik, Mateusz Wierciszewski, Artur Purdo, Maciej Petelczyc, Igor Sadżuga, Michał Tomczak, Konrad Gawrewicz, Jędrzej Jasnos, Jakub Wiśniewski, Patryk Szwaradzki, Jakub Zabłocki, Michał Augustynowicz, Michał Czarnecki. Trener Błażej Kolpy

UKS Chemik Olsztyn

Rafał Palke, Piotr Cichocki, Bartosz Sobczyk, Mateusz Ruciński, Michał Słomiński, Jakub Macyra, Aleksander Juszczyński, Rafał Tomczonek, Mateusz Romankiewicz, Patryk Napiórkowski, Arkadiusz Kowalczyk, Szymon Kurpiowski, Kamil Radzikowski. Trener Marek Kotulski

I dzień

AZS UWM Olsztyn (Kurpis) – AZS UWM Olsztyn (Salski) 0:3 (18:25, 20:25, 20:25)

Wynik można poczytywać jako niespodziankę, ale zapewne akademicy chcą wprowadzić do turnieju o Mistrzostwo Polski dwie drużyny, a ponieważ podopieczni trenera Sergiusza Salskiego byli bez zwycięstwa ta wygrana może dać im miejsce w czołowej trójce. Pod warunkiem zwycięstw nad pozostałymi rywalami, ale tam już taryfy ulgowej nie będzie.

{gallery}gierki20{/gallery}

UKS Tempo 25 Olsztyn – UKS Chemik Olsztyn 3:1 (29:27, 25:20, 20:25, 25:22)

Oba zespoły z ogromną ambicją walczyły o zwyciestwo i trzeba przyznać, że było na co popatrzeć. Wyrównane sety dużo ciekawych akcji i obron w polu. W drugim secie kontuzji doznał kapitan Tempa Michał Augustynowicz i gra gospodarzy straciła na skuteczności. Jednak w czwartej partii drużyna się zmobilizowałai po twardej walce zakończyła mecz. Po spotkaniu okazało sie, że Mateusz Wierciszewksi grał z gorączka, a Konrad Gawrewicz ma spuchnięte kolano i wszystko wskazuje na to, że zespół Tempa dokończy turniej poważnie osłabiony. A  sytuacja w tabeli ciekawa. Tempo zrównało sie punktami z ASZ UWM (Kurpis), a AZS UWM (Salski) ma tyle samo punktów co Chemik. Emocje w nastepnych spotkaniach zapewnione.

{gallery}kolpy20{/gallery}

II dzień

UKS Tempo 25 Olsztyn – AZS UWM Olsztyn (Salski) 3:0 (27:25, 25:21, 25:20)

Tym zwycięstwem zespół Tempa definitywnie zapewnił sobie drugie miejsce w mistrzostwach województwa, a niedzielny mecz z AZS UWM (Kurpis) będzie prawdziwym finałem rywalizacji. Z drużyną Sergiusza Salskiego gospodarze poradzili sobie stosunkowo łatwo (z wyjątkiem pierwszej partii), mimo że wystapili w osłabionym składzie. Akademicy walczyć będa w bezpośrednim meczu z Chemikiem o trzecie miejsce, premiowane udziałem w 1/8 finału MP.

AZS UWM Olsztyn (Kurpis) – UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)

Pełna kontrola spotkania przez podopiecznych trenera Dariusza Kurpisa.

III dzień

UKS Chemik Olsztyn – AZS UWM Olsztyn (Salski) 3:1 (25:21, 19:25, 25:20, 25:18)

Mecz o trzecie miejsce dość wyraźnie wygrali podopieczni trenera Marka Kotulskiego. Oddali wprawdzie seta, ale w pozostałych mieli spora przewagę. Drugi zespół AZS okazał się zdecydowanie najslabszy w stawce, bo trudno poważnie traktować zwycięstwo nad kolegami z pierwszej drużyny.

UKS Tempo 25 Olsztyn – AZS UWM Olsztyn (Kurpis) 0:3 (27:29, 21:25, 17:25)

Decydujący był pierwszy set, w którym akademicy lepiej rozegrali końcówkę, a potem wygrali dwie następne partie bez większych kłopotów. Dośc pewnie sięgnęli po tytuł mistrzowski w regionie.