Młode derby dla Częstochowy -Koncentracja uciekła, został punkcik

W meczu drugiej kolejki Młodej Ligi siatkarze AZS UWM Olsztyn przegrali w Uranii z odwiecznymi rywalami z Częstochowy 2:3 (-20,22,19,-15,-11). A była spora szansa na zwycięstwo i to za trzy punkty. Olsztynianie po przegraniu pierwszej partii przejęli inicjatywę, a w trzeciej partii wyraźnie dominowali nad przeciwnikiem. Niestety, spoczęli na laurach. Zabrakło koncentracji i dwa następne sety padły łupem akademików z Częstochowy. Cóż musieliśmy się zadowolić się jednym punktem.

AZS UWM Olsztyn – AZS Częstochowa 2:3 (20:25, 25:22, 25:19, 15:25, 11:15)

AZS UWM Olsztyn: Damian Boruch, Piotr Łukasik, Łukasz Olender, Paweł Mazek, Jakub Urbanowicz, Dariusz Kurmin, Bartosz Mariański (l) – Jędrzej Ruszczyk, Kamil Gucewicz, Kamil Hrynowiecki, Grzegorz Szczotko

Po najlepszym, trzecim secie w wykonaniu olsztyniaków, wydawało się, że sytuacja jest opanowana. W tym okresie kortowianie dobrze zagrywali (Olender, Urbanowicz, Łukasik), przyjmowali, rozgrywali i atakowali. Wszystko funkcjonowało jak w zegarku. Niestety koncentracja szybko uciekła, tak samo jak rywale. W obu następnych setach goście  uzyskiwali przewagę i kończyli partie w pełnym komforcie.

Delecta Bydgoszcz – Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (18:25, 25:16, 23:25, 25:23, 15:12)

Skra Bełchatów – Zaksa Kędzierzyn 3:1 (27:25, 17:25, 25:17, 25:19)

Jastrzębski Węgiel – Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 19:25, 34:32, 25:23)

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Delic Pol Norwid Częstochowa 2:3 (20:25, 25:22, 25:19, 15:25, 11:15)

Fart Kielce – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 26:24, 25:20)

1 PGE Skra Bełchatów 2 6 6:2

2 AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 2 5 6:2

3 Delecta Bydgoszcz 2 5 6:3

4 Fart Kielce 2 4 5:3

5 Asseco Resovia Rzeszów 2 3 3:4

6 Jastrzębski Węgiel 2 3 3:4

7 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 2 4:5