Młode elblążanki próbuja sil w III ldze – Potrzeba czasu

Siatkarki MKS Truso Elbląg zgłosiły się w tym sezonie do rozgrywek III ligi. W tej klasie rywalizacja ma charakter regionalny, ale w województwie warmińsko-mazurskiej od dawna nie można stworzyć ligi, bowiem nie ma chętnych. Funkcjonują tylko rozgrywki młodzieżowe. Elblążanki więc zgłosiły akces do grupy pomorskiej, zostały przyjęte i mają już za sobą dwa spotkania: jedno przegrały, jedno wygrały.

 

– Szukamy silnych rywalek – mówi trenerka zespołu Aleksandra Pietrulewicz.. W rywalizacji juniorek i kadetek zdarzają się mecze wyrównane, ale większość wygrywa się do zera, bez walki. A przecież drużyna musi mieć motywację, by podnosić swe umiejętności bo przed nami Mistrzostwa Polski w kategoriach młodzieżowych. Stąd nasza decyzja, która nie obciąża nas nadto, bowiem odległości są niewielkie, a korzyści spore.

W kadrze III-ligowego Truso znajdują się juniorki i kadetki tego klubu, które występują też w swoich rozgrywkach. Ponieważ trenuje dużo dziewcząt, nie ma większych problemów ze skompletowaniem składu.

W inauguracyjnym meczu Truso wpadło od razu na najsilniejszy zespół grupy EC Wybrzeże TPS Rumia i przegrało 0:3, ale po walce. Z każdą minutą widać było coraz lepsze zgranie i większa pewność.

W drugiej potyczce z Libero Starogard Gdański elblążanki zwyciężyły 3:0, co przekonuje, że drużyna może odegrać tu jakąś rolę, choć oczywiście celem nadrzędnym jest nadal przymiarka do Mistrzostw Polski juniorek.

 Wyniki ostatniej kolejki i tabela

Truso Elbląg – Libero  Starogard Gdański 3:0

TPS Rumia – MTS Kwidzyn   3:0

 

1 EC Wybrzeże TPS Rumia 3   9 9:0

2 MKS Truso Elbląg    2   3   3:3

3 UKS Orzeł Malbork    1   2 3:2

3 Libero Starogard Gd    3    1 2:9

5 MTS Kwidzyn    1   0 0:3

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x