Młodzicy Macieja Rejznera mistrzami województwa – Taka liga to kpina

Mecz AZS UWM (Rezjner) z AZS-em UWM (Wiśniewski) wygranym przez tych pierwszych 3:0 (9,15,18) zakończyła się liga wojewódzka w siatkówce młodzików, o której oględnie można powiedzieć, że się odbyła. Do mety dotarły cztery zespoły, w tym trzy z jednego klubu, nie było tym gronie ani jednej drużyny spoza stolicy Warmii i Mazur. Biorąc pod uwagę tradycje i zainteresowanie tą dyscypliną w regionie jest to jej totalna porażka. Liga jest podstawową formą sprawdzenia jakości szkolenia, rdzeniem wokół którego wszystko powinno się kręcić. A tu taki pasztet .Nie mniej serdeczne gratulacje należą się mistrzom województwa – siatkarzom AZS UWM Macieja Rejznera, bo jest do zespół ponad przeciętny uważany w tej kategorii wiekowej jako absolutna czołówka krajowa.

 

Szkoda tylko, że chłopcy o tak znakomitych warunkach fizycznych i wysokich jak na ten wiek umiejętnościach siatkarskich, nie mają w mieście i regionie godnych rywali. Wszystkie mecze (było ich niewiele) wygrali po 3:0, a weryfikacji swej sportowej klasy muszą szukać tylko w turniejach ogólnopolskich. Oczywiście udział w takich imprezach jest niezbędny, ale codziennością, zmuszającą do wysiłku i motywacji powinna być liga, której właściwie nie ma. Niebawem odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Warto ten temat poruszyć, bo przecież od młodzików wszystko się zaczyna.

Po zakończonym w poniedziałek 20 lutego) meczu odbyła się dekoracja medalistów mistrzostwa województwa.

Kolejność jest następująca:

1 AZS UWM Olsztyn (Rejzner)

2 AZS UWM (Stankiewicz)

3 UKS Tempo 25 Olsztyn

4 AZS UWM Olsztyn (Wiśniewski)

Czołowe zespoły otrzymały puchary i dyplomy, zawodnicy medale. Zwycięzcy ligi wzbogacili się o kilka wysokiej jakości piłek.

Gratulując jeszcze raz trenerowi i zawodnikom życzymy im powodzenia w rywalizacji o Mistrzostwo Polski Młodzików.

Skład AZS UWM Olsztyn (Maciej Rejzner)

Tomasz Koziatek, Kuba Kochanowski, Kamil Michalczyk, Kacper Czebatul, Aleksander Głódkowski, Łukasz Dziedzic, Paweł Rutecki, Tomasz Kukla, Piotr Szostek.

{AdmirorGallery}maciek20{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x