Młodziczki Olimpu Bartoszyce błysnęły w Nienburgu – Cenna konfrontacja

Siatkarskie zespoły Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimp" uczestniczyły w Internationales Volleyball Jugendturniej, który odbył się w niemieckim mieście partnerskim Nienburg. Dzięki cennemu kontaktowi bartoszyccy siatkarze kolejny raz mieli szansę sprawdzieć swe umiejętności w imprezie , która do co roku przyciąga kilkadziesiąt zespołów z całych Niemiec. Najlepiej wypadła drużyna młodziczek, zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Kadeci w turnieju zajęli miejsce tuż za podium, kadetki rywalizację zakończyły na 8 pozycji.

W tegorocznym wyjeździe uczestniczyły trzy zespoły. Drużyna kadetów prowadzona przez Sylwestra Nowokuńskiego w składzie Michał Zalewski, Jakub Wiśniewski, Rafał Trzciński, Jakub Lompa, Marcin Chadaj, Adrian Wieleba, Jakub Pałka, Maciej Kulesza, Patryk Sakowicz, Mateusz Piotrowski, Kamil Mikołajczyk, Jakub Jagiełło, wywalczyła 4 miejsce w swojej kategorii. Warto nadmienić, że chłopcy grali z zawodnikami o rok starszymi od siebie. Bartoszyccy siatkarze wygrali rywalizację w swojej grupie. Chłopcom zabrakło trzech małych punktów aby awansować do finału. W meczu o trzecie miejsce ulegli drużynie VC POTSDAM- WALDSTADT.

Pierwsze miejsce w swojej kategorii wywalczyły młodziczki trenerki Grażyny Baranowskiej w składzie Karolina Goławska,Kasia Koter, Kasia Krajewska, Ola Czarna, Monika Serwin, Klaudia Maksimowicz (najlepsza zawodniczka zespołu), Nina Żerebna, Daria Pik, Dorotka Sękowska, Julia Cichocka, Kamila Kusztyka.

 

Łatwo nie było – powiedziała pani Grażyna. Mecze: ćwierćfinałowy i finałowy stały na bardzo wysokim poziomie. Wartościowe zwycięstwa młodziczek, w dużej mierze klas pierwszych, co bardzo dobrze rokuje na przyszły rok – dodaje Grażyna Baranowska.

{AdmirorGallery}ba26{/AdmirorGallery}

Na podstawie:sport.bartoszyce.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x