MP juniorów – zamknięta całość – Czy tak powinno być?

Przed nami kolejny turniej finałowy Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce, o tyle nas interesujący, że impreza odbędzie się w przyszłym tygodniu w Olsztynie, a jednym z kandydatów do medali jest AZS AWM Olsztyn. Młodzi akademicy wielokrotnie stawali na podium i w przeszłości były z tego same korzyści, dziś zdobycie medalu jest dla tych chłopaków i ich trenerów tylko czystą satysfakcją i wydarzeniem zamykającym pewien rozdział.

Przed czterema laty juniorzy AZS UWM cieszyli się ze zdobycia Mistrzostwa Polski, ale żaden z zawodników nie zasilił pierwszej drużyny występującej w PLUS LIDZE. Rozproszyli się po kraju, zasilając kluby niższych klas, bowiem ekstraklasa przejęła zupełnie inne zasady tworzenia drużyn. Rozgrywki młodzieżowe i komercyjna liga milionerów to dziś dwie zupełnie oddzielne sprawy.

Globalizacja w sporcie zerwała naturalną więź szkolenia kolejnych generacji w klubach, mamy armię zagranicznych zawodników i ten proces niestety będzie się pogłębiał czy tego chcemy czy nie.

Ja osobiście jestem jego przeciwnikiem, bowiem trudno mi identyfikować się z zawodnikiem, który co sezon zawiera roczny kontrakt z następnym klubem. Jego miłe słówka, że Olsztyn mu się podoba i jest pod wrażeniem atmosfery stworzonej przez kibiców to wyświechtane banały na użytek zręcznie tworzonego wizerunku. Ani w tym duszy, ani emocji – za to dużo szeleszczących banknotów.

Znając historię siatkówki w Kortowie, jej tradycje i wartości wynikające ze znakomitej pracy z młodzieżą trudno mi zaakceptować stan teraźniejszy. I nie chodzi tu nie tylko o kiepskie wyniki zespołu w PLUS LIDZE, ale ogólne wrażenie. To już nie jest mój ukochany klub. Owszem życzę mu zwycięstw, bo jestem stąd, ale dystans emocjonalny znacznie się zwiększył.

Po prostu moim marzeniem jest by w AZS-ie grali znów olsztynianie. To taka drobna refleksja w związku z najważniejszą imprezą juniorską w kraju.

 

Podział na grupy turnieju finałowego w Olsztynie (16-20 marca)

 

Grupa A:

 

AZS UWM Olsztyn

Czarni Radom

BBTS Włókniarz Bielsko Biała

AKS I Resovia Rzeszów

 

Grupa B

 

Skra Bełchatów

Delic Pol Norwid Częstochowa

Błyskawica Szczecin

Joker Piła

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x