MŚ Mazury 2013 w Starych Jabłonkach coraz bliżej – Będzie wspaniale !

W hotelu Intercontinental w Warszawie odbyła się konferencja prasowa przed Mistrzostwami Świata w Siatkówce Plażowej MAZURY 2013. Turniej w Starych Jabłonkach odbędzie się w dniach 1-7 lipca 2013 roku. Na Mazury przyjedzie 192 zawodników i zawodniczek, po 48 par męskich i żeńskich. Zawody rozegrane zostaną na siedmiu boiskach, a główny stadion pomieści 9 tysięcy kibiców. Bezpośrednich organizatorów na konferencji reprezentowali m. in. Marszałek Województwa Jacek Protas i promotor turnieju Andrzej Dowgiałło.

 

– Bardzo się cieszę, że spotykamy się tutaj przed mistrzostwami świata w Starych Jabłonkach – powiedział na konferencji prasowej prezes PZPS Mirosław Przedpełski –  Moje marzenia oraz wszystkich osób pracujących w Polskim Związku Piłki Siatkowej spełniają się. Zaczynamy organizować najważniejsze imprezy na świecie. Myślę, że mazurski turniej będzie jedną z najlepszych imprez jakie odbyły się do tej pory. W Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej mówi się Volleyland – Poland. My dołożymy wszelkich starań, aby poziom imprezy był jak najwyższy. Nakłady finansowe na siatkówkę plażową są coraz większe i mam nadzieję, że to się przełoży na wynik sportowy i w Starych Jabłonkach po raz pierwszy w historii Polacy staną na podium mistrzostw świata. Dziękuję organizatorom za ciężką pracę i wszystkich zapraszam do Starych Jabłonek na początku lipca.

.- Cieszę się, że po raz kolejny tworzymy imprezę światowej rangi – powiedział promotor Mistrzostw Świata Andrzej Dowgiałło -Zainteresowanie mistrzostwami jest bardzo duże, biletów jest coraz mniej. To zdecydowanie jest najważniejsze sportowe wydarzenie w tym roku w Polsce. Mistrzostwa świata w Starych Jabłonkach wypromują nasz kraj na całym świecie.

– Polska to jeden z niewielu krajów, gdzie siatkówka jest tak popularna. Jak już wspomniał prezes Przedpełski nazywana jest przez nas Volleyland – przyznał wiceprezes FIVB ds. siatkówki plażowej Vicente Araujo – FIVB jest dumne, że mistrzostwa świata zostaną zorganizowane w Starych Jabłonkach. Wierzę, że z doświadczeniem polskich organizatorów te mistrzostwa świata będą ogromnym sukcesem. Mazurska miejscowość jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których co roku jest rozgrywany World Tour. Zjeżdżają się tu zawsze największe gwiazdy światowej siatkówki plażowej. Jestem pewien, że trybuny będą pełne, a turniej zostanie zorganizowany na najwyższym poziomie.

W tym roku organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla kibiców, a jedną z największych będzie pływająca, sztuczna wyspa na jeziorze Szeląg Mały, z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki plażowej, na którym odbywać się będą mecze pokazowe.

Źródło PZPS

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x