Niebawem Letnia Liga PLS z udziałem Indykpolu AZS – Transferowy ruch w pełni

Fot. cerrad czarni radom
PLS S.A. zaproponowała nowy projekt - Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Ma wynagrodzić kibicom, mediom czy sponsorom, przedwczesne zakończenie sezonu ligowego. W rozgrywkach udział weźmie: 16 drużyn męskich (także Indykpol AZS Olsztyn) podzielonych w eliminacjach na cztery grupy. Rywalizacja z zamkniętych hal, zostanie przeniesiona na otwartą przestrzeń, czyli gorące, piaszczyste boiska.

W męskiej Letniej Lidze, weźmie udział 14 zespołów, które brały udział w rozgrywkach Plus Ligi 2019/2020 oraz 2 drużyny, które walczyły w Krispol 1. Lidze: Krispol Września oraz Stal Nysa. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zostali przydzieleni do grupy „B”, a rywalami Zielonej Armii będą: PGE Skra Bełchatów, Ślepsk Malow Suwałki i Krispol Września. Turniej zostanie rozegrany w niedzielę, 2 sierpnia, a miejscem zmagań będzie miasto w centralnej części Polski!

Rozgrywki letniej ligi na piasku będą nieco różnić się od zmagań w siatkówce plażowej. Po pierwsze – na boisko będzie mogło przebywać nie dwóch, a aż czterech zawodników.  Zespół może składać się z maksymalnie 8 zawodników i 5 członków sztabu szkoleniowego. Drużyny będą mieć możliwość nieograniczonej liczby zmian, a także prawo do dwóch przerw na żądanie. Sety będą rozgrywane do 25 punktów, a spotkania będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Gdy zajdzie potrzeba wyłonienia zwycięzcy w tie-breaku, toczyć się on będzie do 15 punktów.

Pierwszy i drugi turniej eliminacyjny odbędzie się kolejno w południowej i centralnej Polsce. Wielki finał, zaplanowany na weekend 8-9 sierpnia, odbędzie się w północnej Polsce. PLS przedstawi wkrótce dokładną lokalizację.

Transfery w toku

Jak już informowaliśmy w zespole Indykpolu AZS nastąpią duże zmiany personalne. Z drużyną pożegnali się: Mateusz Mika (Trefl Gdańsk), Paweł Woicki (prawdopodobnie Resovia), Michał Żurek (szuka klubu), Jan Hadrava (Cucine Lube Civitanova – Włochy), Seyed Mousavi (szuka klubu). Nowymi zawodnikami w Indykpolu są: Damian Schulz (poprzednio Resovia) i reprezentant Ukrainy Dmytro Teriomenko (Tours VB – Francja). W klubie zostają: trener Daniel Castellani, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Wojciech Żaliński, Robbert Andringa. Oczywiście kadra wymaga uzupełnień, ale jest jeszcze sporo czasu.

Warto przypomnieć, że Damian Schulz (atakujący) jest aktualnym mistrzem świata (2018), natomiast Dmytro Teriomenko środkowy) w przeszłości grał już w PLUS LIDZE (Czarni Radom).

Żródło: indykpol azs.pl i siatka org

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Indykpol AZS UWM Olsztyn Olsztyn Siatkówka sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x