Niebawem Memoriał M. Doroszuka – Hołd wspaniałemu trenerowi

W najlepszych czasach olsztyńskiej siatkówki w klubie AZS pracowali wspaniali trenerzy. Ich nazwisk brakowało na pierwszych stronach gazet, za to znali ich doskonale zawodnicy, ich rodzice, także część kibiców ściślej związana z kortowskim sportem. Taką postacią był zmarły przed czterema laty Mieczysław Doroszuk, wychowawca kilku pokoleń znakomitych zawodników: trener , pedagog – legenda olsztyńskiej myśli szkoleniowej.

 Pan Czesław Kolpy i jego syn Błażej postanowili uczcić pamięć swojego mistrza i zorganizować turniej memoriałowy z udziałem młodzieżowych zespołów czołówki krajowej. To najlepsza forma złożenia hołdu, także zachowania w naszej świadomości trenera, który dla olsztyńskiej siatkówki i sportu w ogóle zrobił tak dużo.

W turnieju, który odbędzie się w dniach 28-30 grudnia w sali SP 7 przy al. Przyjaciół wystąpi osiem drużyn kadetów, które już zostały podzielona na dwie grupy:

 

Grupa I:

MDK I Warszawa

Norwid Częstochowa

MDK Malbork

AZS Olsztyn

Grupa II:

UKS Tempo 25 Olsztyn

Trefl Gdańsk

Oczko Białystok

MDK II Warszawa

Patronat nad imprezą objął Prezydent Olsztyna, a na turniej zaproszeni zostali wychowankowie Mieczysława Doroszuka m. in. Maciej Dobrowolski, Piotr Koczan, Stanisław Lubiejewski.

Stawka uczestników gwarantuje wysoki poziom. Faworytami są siatkarze z Warszawy, Częstochowy i Gdańska. Liczyć się powinien też AZS Olsztyn pod warunkiem, że połączy siły i wystawi optymalny skład.

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x