Nowe wyzwania w II lidze – Orzeł Elbląg w nowych piórkach

Siatkarki drugoligowego E. Leclerca Orzeł Elbląg kontynuują przygotowania do nowego sezonu. Podopieczne Andrzeja Jewniewicza po dwóch latach udziału w rozgrywkach  grupy III, znalazły się w grupie I, gdzie ich rywalkami będą ekipy z północnego zachodu. To zmiana interesująca, bo będzie okazja zmierzyć się a innymi zespołami, wyjazdy tez będą chyba trochę krótsze.

W przerwie wakacyjnej zespół elbląski przeżył personalną rewolucje. Drużyne opuściły: Anna Ciołek, która zdecydowała się zakończyć karierę oraz Aleksandra Pasznik, Monika Kwiatkowska, Marta Szafraniak, Małgorzata Łysiak i Żaneta Rzepnikowska. W ich miejsce klub pozyskał kadetki i juniorki miejscowego Truso. Ze poprzedniego składu zostały właściwie tylko Anna Tracz i Monika Jabłońska.

Znacznie zacieśniła się współpraca współpraca między drugoligowcem, a klubem młodzieżowym. Na przełomie lipca i sierpnia do zespołu dołączyła nowa środkowa Eliza Białczak z warszawskiej Sparty

– Przed nami nowe wyzwania – mówi trener Orła Andrzej Jewniewicz. Drużynę opuściło kilka siatkarek z Gdańska, którym chciałbym podziękować za współpracę i staliśmy się zespołem na wskroś elbląskim. Wprawdzie trzeba będzie pracować od podstaw, by stworzyć nowy, zgrany team, ale mając wszystkie zawodniczki na miejscu organizacja zajęć nie powinna nastręczać trudności. Potrzeba cierpliwości. W tym sezonie trudno liczyć na lokatę w czołowej czwórce, najważniejsze by zająć tzw. bezpieczne miejsce, a wyższe cele należy odłożyć na później. Za nami zgrupowanie, z którego jestem bardzo zadowolony, a zwycięskie sparingi z Czarnymi Słupsk dodały nam optymizmu. W najbliższy mamy kolejny sprawdzian, nadal zgrywamy zespół, szukając optymalnego ustawienia.

Skład grupy I

RSMS Police

Joker Świecie

TPS II Rumia

Energetyk Poznań

Gedania Gdańsk

Zawisza Sulechów

Piast Szczecin

Sokół Mogilno

Orzeł Elbląg

Czarni Słupsk

Pałac II Bydgoszcz

 

 

.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x