Odmieniony E. Leclerc Orzeł Elbląg przed sezonem – Jak wyzwolić potencjał?

Siatkarki Orła E.Leclerc Elbląg rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Poprzedni zakończyły na 6 miejscu, ale do samego końca walczyły o drugoligowy byt. Wszystko zakończyło się wprawdzie szczęśliwie, jednak mimo wszystko marzymy o tym by elblążanki walczyły o nieco wyższe cele. Czy będzie to możliwe? Do najbliższych rozgrywek Orzeł przystąpi odmieniony, Do kadry włączono aż osiem nowych zawodniczek. Z tego powodu można snuć większe nadzieje, z drugiej strony trudno oczekiwać, by po przygotowaniach zespół od razu stanowił monolit.

 

– Nadal jesteśmy jedną z najmłodszych drużyn, w której najstarsza zawodniczka – Aleksandra Goździewicz ma 24 lata. – mówi trener Andrzej Jewniewicz. W tej kwestii niewiele się więc zmieniło, natomiast rotacje personalne sprawiły, że mamy zespół nieco wyższy, siatkarki na niektórych pozycjach są lepsze i to stwarza perspektywy. Przybyły jednak do Elbląga z różnych teamów, gdzie obowiązywały inne systemy gry. Trzeba to sprowadzić do jednego mianownika, a to wymaga czasu. Nasz plan to pewne miejsce w środku tabeli, najlepiej czwarte, które pozwoli w ostatniej fazie powalczyć z najmocniejszymi zespołami II ligi. Trzy z nich są w moim przekonaniu poza zasięgiem. To: Zawisza Sulechów, Joker Świecie i Piast Szczecin.

– Jakie zmiany zaszły w zespole?

– Niektóre wymusiło życie. Mieliśmy w składzie wiele młodych siatkarek, które sport łączą z edukacją . W najbliższym czasie kilka z nich więcej czasu postanowiło poświęcić na naukę i ja to doskonale rozumiem. Nie zamykam im drogi powrotnej do drużyny, ale musze mieć w kadrze zawodniczki, które pracują na sto procent. Z Czarnych Słupsk (spadkowicz) pozyskaliśmy cztery siatkarki: rozgrywającą Sylwie Korczak, atakującą Izę Miklasińską, przyjmującą Sarę Ilukowicz oraz środkową Joannę Cupisz. Do Elbląga powróciła z Bydgoszczy wychowanka Truso Ewelina Frąszczak (atakująca), z Pałacu przyszła też wysoka rozgrywająca Klaudia Kopaczewska. Ponadto z Budowlanych Toruń pozyskaliśmy przyjmującą Aleksandrę Goździewicz., a z Bartoszyc libero Aleksandrę Fotę. Z poprzedniego sezonu w kadrze zostały: Justyna Bąk (rozgrywająca). Eliza Białczak (środkowa), Izabela Cieżyńska (środkowa), Monika Jabłońska (przyjmująca), Monika Tchórzewska (libero), Izabela Wąsik (przyjmująca), Adrianna Sosnowska (atakujaca), Paulina Wielgoszyńska (rozgrywająca) – ta ostatnia została włączona z zespołu juniorek Truso. Kadra liczy 17 zawodniczek. To daje większe poczucie bezpieczeństwa. W poprzednim sezonie mieliśmy dużo kłopotów z uwagi na kontuzje, zdarzały się trudne momenty w szkole – to wszystko sprawiało, że miałem kłopoty z zestawieniem składu na mecz.

– Jak przebiegają przygotowania?

– Na razie zgodnie z planem. Bardzo udany był obóz w Morągu. Warunki wprawdzie nie luksusowe, ale bardzo przyzwoite i co najważniejsze byliśmy tam sami, a więc o dowolnej porze mogłem korzystać z sali i siłowni. To daje duży komfort. Dominowała ciężka praca kształtujaca siłę i wytrzymałością. Rozegraliśmy także sparingi. Pierwszym rywalem był Joker Świecie, z którym przegraliśmy 1:4. To bardzo mocny, wymagający przeciwnik, ja starałem się szukać optymalnych ustawień, a ponadto dziewczyny w tym czasie ciężko trenowały nawet w dniu meczu, trudno więc było oczekiwać korzystnego wyniku, który zresztą w tym okresie jest mniej istotny. Graliśmy też z beniaminkiem II ligi Orłem Malbork.. Pierwszy mecz rozstrzygnęliśmy wysoko 4:0, w drugim padł remis 2:2, z tym , że w przegranych setach wystąpiliśmy w słabszym składzie. Wprawdzie na razie nie ma żelaznej szóstki, ale powoli kształtują się pewne koncepcje. Mamy jeszcze czas by nad tym popracować.

W tym tygodniu trenujemy w Elblągu w Centrum Biznesu i Sportu nadal dwa razy dziennie, dopóki nie zacznie się szkoła. Potem przeniesiemy się do SP 12, za co chce podziękować dyrekcji tej placówki, która często wybawia nas z kłopotów. Od września miała już funkcjonować duża sala przy Gimnazjum nr 9. Ma być ona naszą stałą bazą, na co czekamy od dawna, bo dość mamy koczowania. Niestety w pracach budowlanych nastąpił poślizg i musieliśmy szukać wariantów zastępczych. Duże nadzieje wiąże z nowym obiektem, który w perspektywie da nam komfort, bo oprócz dużej przestrzeni będzie tam odpowiednie zaplecze. Choć trybuny planuje się zbudować w drugim etapie jest to hala, która spełni nawet I-ligowe wymogi, a my takie aspiracje w perspektywie mamy.

W najbliższy weekend (31 sierpnia/2 września) wybierany się na test mecze do I-ligowca – Wieżycy 2011 Stężyca. W ostatnim weekend września zagramy w turnieju w Świeciu, który został przeniesiony na późniejszy termin ze względu na mały poślizg w rozpoczęciu rozgrywek mistrzowskich. W międzyczasie rozegramy kila pojedynczych spotkań. Chętnych do sparingów nie zabraknie.

– Czy mocne treningi nie nadszarpnęły zdrowia zawodniczek?

– Drobne urazy są na porządku dnia w sporcie wyczynowym. Na razie – odpukać nie mamy większych kłopotów. Jedynie libero z Bartoszyc po występach w „plażówce” narzeka na kontuzje ręki, ale wszystko jest pod kontrolą. Najważniejsze, że zespół konsoliduje się, wszystkie dziewczyny ciężko pracują, by znaleźć swoje miejsce w tej drużynie. Jestem przekonany, że w najbliższym sezonie Orzeł zaprezentuje się dużo lepiej niż w minionym.

Jak było w poprzednim sezonie

1 MUKS Joker Mekro Świecie

2 MLKS Zawisza Sulechów

3 SSPS Piast Szczecin

4 AWFiS Gedania Gdańsk

5 KS Energetyk Poznań

6 E.Leclerc Orzeł Elbląg

7 KS Pałac II Bydgoszcz

8 Akademia Pomorska Czarni Słupsk

9 MKS Sokół Mogilno

10 RSMS Police

Kto zagra w tym sezonie

MUKS Joker Mekro Świecie

MLKS Zawisza Sulechów

SSPS Piast Netto Szczecin

UKS Orzeł Malbork

KS Energetyk Poznań

E.Leclerc Orzeł Elbląg

KS Pałac II Bydgoszcz

KS Murowana Goślina

RSMS Police

I kolejka (13 października)

RSMS Police – Zawisza Sulechów

KS Murowana Goślina – Piast Szczecin

Pałac II Bydgoszcz – Orzeł Malbork

Orzeł Elbląg – Energetyk Poznań

Joker Świecie – pauzuje

Fot strona piasta szczecin

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x