OLSA II Liga – Niespodzianka Orto-Koneserów. Smart Investments AZS SMS I nadal liderem

Fot. OSiR Olsztyn
Kolejna kolejka OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przeszła do historii. Po wtorkowych (27 października) spotkaniach powody do zadowolenia mogą mieć drużyny Salonu Optycznego Wzrook Volley oraz Orto-Konesrów. Pozycję lidera utrzymała siatkarska młodzież z Smart Investments AZS SMS I, która po twardym boju pokonała znajdującą się w impasie Pocztę Polską Olsztyn.

Neotherm, który w zeszłym tygodniu sprawił nie lada niespodziankę zagrał z Salonem Optycznym Wzrook Volley. Na papierze wszystko wskazywało na to, że ekipa Salonu Optycznego dość łatwo poradzi sobie z będącymi na fali, ale jednak mającymi swoje siatkarskie ograniczenia rywalami. Tyle tylko, Neotherm wyrzucił do kosza przedmeczowe kalkulacje i konsekwentnie szedł po swoje. Prowadząc 24:19 właściwie nie miał prawa nie wygrać pierwszej partii, ale boiskowa rzeczywistość pokazała coś zgoła innego. Salon Optyczny Wzrook Volley włączył bowiem kolejny bieg i pokonał zdezorientowanych rywali 29:27. Drugi set pozbawiony był większej dramaturgii. Z siatkarzy Neotherm niejako „zeszło powietrze”, a przeciwnicy ani myśleli zatrzymać się na drodze po trzy punkty. Salon wygrał 25:16 i awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli. MVP został Jakub Wołosz.

Smart Investments AZS SMS I jeżeli utrzyma dotychczasową dyspozycję to w przyszłym sezonie najpewniej będzie walczył na pierwszoligowych parkietach. Nim jednak to się stanie co kolejkę trzeba odprawiać z kwitkiem kolejnych rywali. Ich wtorkowi przeciwnicy, czyli Poczta Polska Olsztyn tegoroczne rozgrywki zaczęła niespecjalnie, przegrywając swoje dwa pierwsze mecze po tie-breakach. Tym razem jednak „pocztowcy” weszli w spotkanie niezwykle skoncentrowani wskutek czego wygrali pierwszego seta 25:20. Druga partia to już rollercoaster bez trzymanki dla obu drużyn. Ostatecznie po dramatycznej końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Smart Investments wygrywając 36:34, aczkolwiek warto podkreślić, że Poczta Polska Olsztyn miała kilka piłek meczowych. W tie-breaku młodzież nie zamierzała oglądać się na rywala i wygrała 15:11, przydłużając tym samym swoją zwycięską passę. MVP został Oliwier Tłoczkowski.

Złożony z młodych graczy KBL zdawał się być faworytem w starciu z doświadczonymi Orto-Koneserami. Istotnie debiutująca w naszym rozgrywkach ekipa zaczęła z impetem osiągając nawet sześciopunktową przewagę, ale w samej końcówce doznała bliżej nieokreślonego paraliżu i przegrała 21:25. W drugiej odsłonie było podobnie. KBL uciekał, a Orto- Koneserzy „gonili” i dopadli rywala dosłownie w ostatnim momencie wygrywając na przewagi 26:24. MVP został Andrzej Ordakowski.

Wyniki wszystkich spotkań

Smart Investments AZS SMS I – Poczta Polska Olsztyn 2:1

KBL – Orto-Koneserzy 0:2

Salon Optyczny Wzrook Volley – Neotherm 2:0

OLSA II liga

1. Smart Investments AZS SMS I 4 10 8:2

2. Salon Optyczny Wzrook Volley 3 8 6:1

3. AZS UWM SMS II 3 6 5:3

4. Orto-Koneserzy 3 6 4:2

5. Neotherm 3 5 5:6

6. Poczta Polska Olsztyn 3 3 3:6

7. KBL 4 2 2:7

8. DAP 2 1 1:4

9. Pogotowie Nowak 24 h 2 1 1:4

Najbliższe mecze

3.11.2020 r.

Boisko I

20.30 Smart Investments AZS SMS I – Neotherm

21.30 Poczta Polska Olsztyn – Pogotowie Nowak 24 h

Boisko II

20.30 KBL – AZS UWM SMS II

21.30 Salon Optyczny Wzrook Volley – Orto-Koneserzy

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Siatkówka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x