OLSA II Liga – Smart Investments AZS SMS I na autostradzie do awansu

Fot. OSiR Olsztyn
Z końcem roku rozgrywki OLSA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie nabierają tempa. Wydarzeniem minionej kolejki (24 listopada) było starcie dwóch, jak na razie, najlepszych drużyn II ligi. W meczu na szczycie Smart Investments AZS SMS I bez większych problemów pokonał Salon Optyczny Wzrook Volley 2:0 i ma już cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Pocztą Polską Olsztyn.

Siatkarski wieczór zaczęliśmy od absolutnego drugoligowego hitu. Smart Investments AZS SMS I oraz Salon Optyczny Wzrook Volley to zespoły, który na koniec listopada zajmują dwa premiowane awansem miejsca. Teoretycznie miało być ciekawie, ale siatkarska młodzież pokazała, że z meczu na mecz podnosi swój poziom sportowy i jest już bezsprzecznie najsilniejszą ekipą II ligi. Smart Investments zaskakująco łatwo wygrał 2:0 (25:10; 25:17) i z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że w przyszłym roku będziemy oglądać w/w na pierwszoligowych parkietach. MVP został Karol Dybiec.

Grający w kratkę KBL stanął naprzeciwko Pogotowia Nowak 24 h. Na papierze faworytem zdawał się być KBL, ale sportowa rzeczywistość kolejny raz brutalnie zweryfikowała przedmeczowe spekulacje. „Nowaki” zaczęły z impetem. Skuteczna gra w ataku oraz obronie zaowocowała wygraniem pierwszej partii 25:20 i co najmniej jednym punktem. W drugim secie KBL zdecydowanie podniósł swój poziom gry. Debiutujący w naszych rozgrywkach zespół wygrał 25:21 i przed decydującym setem wszystko wydawało się możliwe. Tie-break okazał się jednak nadspodziewanie jednostronnym widowiskiem. Pogotowie Nowak 24 h wróciło do swojej dyspozycji z premierowej partii i bez najmniejszych problemów wygrało 15:8! MVP został Marcin Rosoliński.

Specjaliści od trzysetowych batalii, czyli Poczta Polska Olsztyn zagrali z radzącymi sobie więcej niż przyzwoicie Orto-Koneserami. Kandydaci do awansu tym razem zagrali na miarę swoich umiejętności. Solidni Orto- Koneserzy walczyli, ale siła ognia rywali okazała się ponad ich aktualne możliwości. Dwa stosunkowo krótkie sety wygrane przez Pocztę odpowiednio do piętnastu oraz siedemnastu załatwiły sprawę trzech punktów i pozwoliły „Pocztowcom” przesunąć się na pozycję wicelidera tabeli. MVP został Krystian Volmar.

Wyniki wszystkich spotkań

Smart Investments AZS SMS I – Salon Optyczny Wzrook Volley 2:0

KBL – Pogotowie Nowak 24 h 1:2

Poczta Poczta Olsztyn – Orto-Koneserzy 2:0

OLSA II liga

1. Smart Investments AZS SMS I 6 15 12:3

2. Poczta Polska Olsztyn 6 11 9:7

3. Salon Optyczny Wzrook Volley 5 10 8:4

4. Orto-Koneserzy 5 8 6:5

5. Neotherm 6 7 7:10

6. AZS UWM SMS II 5 6 5:6

7. KBL 6 6 5:9

8. Pogotowie Nowak 24 h 5 5 5:9

9. DAP 2 1 1:4

Najbliższe mecze

1.12.2020 r.

Boisko I

20.30 Smart Investments AZS SMS I – Orto-Koneserzy

21.30 Neotherm – Pogotowie Nowak 24 h

Boisko II

20.30 Salon Optyczny Wzrook Volley – AZS UWM SMS II

21.30 Poczta Polska Olsztyn – DAP

8.12.2020 r.

Boisko I

20.30 Smart Investments AZS SMS I – Pogotowie Nowak 24 h

21.30 Poczta Polska Olsztyn – KBL

Boisko II

20.30 Neotherm – AZS UWM SMS II

21.30 Salon Optyczny Wzrook Olsztyn – DAP

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn OSiR Olsztyn Siatkówka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x