Olsztyńska młodzież pany! – Sukcesy Chemika i Tempa w Malborku

To, że mamy w Olsztynie zdolną siatkarską młodzież wiemy od dawna. Każde następne zwycięstwo lub medal sprawiają nam jednak ogromną satysfakcję. Kolejny dowód dobrej pracy z narybkiem otrzymaliśmy po ogólnopolskim turnieju juniorów i kadetów w Malborku. W starszym roczniku dominowali siatkarze Chemika (trener Marek Kotulski), którzy odnieśli komplet zwycięstw, tracąc w imprezie tylko jednego seta. W młodszej grupie rywalizację na drugiej pozycji zakończyli zawodnicy UKS Tempo (trener Błażej Kolpy), którzy w finale przegrali z renomowanym MDK Warszawa .

W kategorii juniorów wystąpiło siedem drużyn, organizatorzy (Jurand Malbork) zastosowali więc system „każdy z każdym”. Rozgrywano po trzy parte, mecze więc kończyły się wynikami: 2:1 lub 3:0. Za każdy set otrzymywało się jeden punkt. Olsztynianie grali doskonale i jedynie Wikingom z Tomaszowa Mazowieckiego udało się urwać seta.

3 Pekpol Ostrołęka

MVP turnieju: Piotr Cichocki (Chemik Olsztyn)

W siódemce turnieju: Arkadiusz Kowalczyk i Rafał Tomczonek (obaj Chemik Olsztyn)

Skład zespołu: Piotr Cichocki, Arkadiusz Kowalczyk, Rafał Tomczonek, Rafał Palke, Mateusz Romankiewicz, Mateusz Ruciński, Michał Słomiński, Szymon Kurpiowski, Aleksander Juszczyński

W rywalizacji kadetów zagrało aż dziesięć drużyn, które w pierwszej fazie zostały podzielone na dwie grupy. W stawce były trzy zespoły z Warmii i Mazur: olsztyńskie Tempo i Chemik oraz Sparta Braniewo, która jednak nie odegrała w turnieju większej roli.

Nagrody indywidualne:

Najlepszy przyjmujący: Jędrzej Jasnos (Tempo Olsztyn)

Najlepszy blokujący: Mateusz Wierciszewski (Tempo Olsztyn)

Najlepszy rozgrywający: Michał Tomczak (Tempo Olsztyn)

Najlepsi w zespołach:

Konrad Garewicz (Tempo Olsztyn)

Patryk Napiórkowski (Chemik Olsztyn)

MVP turnieju Artur Szalpuk (MDK Warszawa)

Skład UKS Tempo Olsztyn

Jędrzej Jasnos, Mateusz Wierciszewski, Michał Tomczak, Michał Augustynowicz, Jakub Wiśniewski, Rafał Maluchnik, Jakub Zabłocki, Patryk Szwaradzki, Artur Wardaliński, Michał Czarnecki, Igor Ładuga

Skład Chemika Olsztyn:

Patryk Napiórkowski, Jakub Macyra, Tomasz Domeradzki, Patryk Nienałtowski, Konrad Kamiński, Kuba Michalak, Oskar Czetowicz, Kamil Makowski, Dariusz Reginia, Sebastian Rafałowski, Mateusz Kaczkan

Zespół Chemika w meczu o 3 miejsce wystąpił w rezerwowym składzie ze względów dyscyplinarnych.