OOM (Dziewczęta) Chełm 2020 – Podlasie pokonane, wracamy w lepszych humorach

Fot. nadesłane
W piątek (23 października) w Chełmie rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce dziewcząt. Cały turniej ma trwać trzy dni, ale osiem zespołów z szesnastki zakończyło rywalizację już po pierwszym dniu po eliminacjach. Reprezentacja Warmii i Mazur przegrała z Kujawsko-Pomorskim 0:2 (-22,-18),  Mazowieckim 0:2 (-21, -22) i pokonała Podlasie 2:0 (10,5). Wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca, a ono przepustki nie dało.

Kadra Warmińsko-Mazurska

Anna Fiedorowicz, Wiktoria Dobrowolska, Oliwia Jaroszewicz, Nikola Jaroszewicz (UKS Chemik SMS Olsztyn), Weronika Dąbrowska, Emilia Bumbuk (MKS Truso Elbląg), Maja Kobielska, Julia Goszczycka, Natalia Krysiak, Barbara Andrzejewska, Dagmara Rodziewicz, Maja Skupień (MOSiR Giżycko) Sztab szkoleniowy: Iwona Kochanowska, Agnieszka Preweda.

Przed turniejem

Trenerce kadry Iwonie Kochanowskiej trudno ocenić szansę naszej reprezentacji

Sytuacja jest wyjątkowa. Pandemia wywołała duże zamieszanie, zresztą do końca nie było wiadomo, czy turniej w ogóle dojdzie do skutku. Można było spodziewać się informacji o jego odwołaniu w każdej chwili. Ostatecznie takiej nie otrzymaliśmy, więc pojechaliśmy do Chełma. Zespół oparty jest na zawodniczkach trzech klubów: MOSiR Giżycko, UKS Chemik SMS Olsztyn i MKS Truso Elbląg., z tym że niektóre siatkarki są wychowankami innych klubów na przykład UKS Olimp Bartoszyce, UKS Koszałek Opałek Węgorzewo. Żałuję, że w składzie zabrakło przewidzianej wcześniej Marii Niedźwieckiej. O szansach trudno mówić, bo zapewne każda reprezentacja miała swoje problemy. Na boisku okaże się, kto jet lepszy dziś i teraz.

Terminarz i wyniki

Mazowieckie – Podlaskie 2:0

 Warmińsko-Mazurskie – Kujawsko-Pomorskie 0:2 (22:25, 18:25)

Podopieczne Iwony Kochanowskiej i Agnieszki Prewedy rozpoczęły turniej od porażki, co nie jest zaskoczeniem, bowiem reprezentacja Kujaw i Pomorza to mocna ekipa. Tym regionie funkcjonują renomowane kluby (Pałac Bydgoszcz, Joker Świecie), a sieć rozgrywek młodzieżowych tez jest rozbudowana. Pierwszy set był wyrównany, siatkarki z Warmii i Mazur  przegrały dopiero w końcówce. Gdy presja wzrosła zabrakło pewności siebie. W drugiej partii też nie było najgorzej, ale rywalki okazały się  już wyraźnie lepsze.  Za chwilę mecz z Mazowszem i tylko zwycięstwo przedłuża szanse na pozostanie w imprezie. Będzie trudno.

Warmińsko-Mazurskie – Mazowieckie 0:2 (21:25, 22:25)

Ta porażka wyeliminowała zespół z Warmii i Mazur z turnieju. Mimo przegranej nie było takk źle. Dziewczeta nawiązały wyrównaną walkę, ale tak jak w pierwszym spotkaniu końcówki należały do rywalek.

Kujawsko-Pomorskie – Podlaskie 2:0

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie 2:0 (25:10, 25:5)

Był to tylko mecz o trzecie miejsce w grupie. Podlasie okazało się bardzo łatwym przeciwnikiem i mimo dużych roszad w składzie, nie było żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Reprezentacja Warmii i Mazur mimo braku awansu zaprezentowała się zupełnie dobrze. Z faworytkami stoczyła zacięte mecze, ale w kluczowych momentach czegoś zabrakło.

Mazowieckie – Kujawsko-Pomorskie 2:1

Tabela

1 Mazowieckie  3  6 6:1

2 Kujawsko-Pomorskie 3  5  5:2

3 Warmińsko-Mazurskie 3  4  2:4

4 Podlaskie  3  3  0:6

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg giżycko Olsztyn Siatkówka sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x