OOM Małopolska 2012 – Chłopcy ze srebrem, dziewczyny na 6 miejscu

W  turnieju siatkówki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2012 zespół kadetów Warmii i Mazur zdobuł srebrny  medal. W sobotnim półfinale chłopcy w pieknym stylu pokonali Wielkopolskę 3:0 (22,22,20). W niedzielnym finale zmierzyli sie z z Kujawsko-Pomorskim, z którym przegrali inauguracyjny mecz  1:3. Tym razem tez sie nie udało. Atomowa zagrywka przeciwników rozbiła nasza grę, stąd porażka 0:3. Mimo wszystko wielkie gratulacje, to życiowy sukces wielu chłopaków z Warmii i Mazur. Dziewczęta po sensacyjnym zwycięstwie w sobotę z zespołem Dolnego Śląska 3:2, w niedzielę przegrały mecz o 5 miejsce z Małopolską 0:3.

 

Turniej dziewcząt

Warmia i Mazury

Pietroczuk Marta (Zryw Volley Iława),Tomaszewska Dominika (Truso Elbląg),Burkacka Nikolina (Olimp Bartoszyce), Stępień Aleksandra (Zryw Volley Iława), Fota Aleksandra (Olimp Bartoszyce), Łączkowska Zuzanna (MKS Dobre Miasto), Nowotnik Laura (Zryw Volley Iława), Fidura Aleksandra (Sparta Braniewo), Kłoczko Anna (Piątka Olsztyn), Romanowska Magdalena (MKS Dobre Miasto) Trener Jewniewicz Andrzej

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Pomorskie 0:3 (-13,-12,-22)

Najwyższa zawodnczka Warmii i Mazur liczyła 176 cm, w zespole Pomorza było kilka dziewcząt powyżej 185 cm. Oczywiście same warunki fizyczne to nie wszystko, ale przy poprawnym wyszkoleniu różnica w mozliwoścoach jest ogromna. Dwa pierwsze sety to potwierdziły. W trzecim nasze zawodniczki podjęły walkę, nawet prowadziły 18:17, ale w końcówce pogubiły się (cztery zapsute zagrywki) i nie zdołały faworytkom urwać seta. Cóż, nie ma co oczekiwać cudów. Każde miejsce wyzsze niż ósme będzie sukcesem. W drugim meczu grupy Śląsk wygrał z Małopolską 3:1. 

II dzień

Warmińsko-Mazurskie – Śląskie 0:3 (-20,-16,-18)

Siatkarki z Warmii i Mazur zagrały lepiej niz w premierze i nie było to mecz do jednej bramki. Przewaga rywalem była jednak wyraźna i ich przewaga nie podlegała dyskusji. W naszym zespole wyróżniły się się Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk, ale nawet finezyjne zagrania tej pary nie mogły przeciwstawic sie sile ofensywy przeciwniczek. W drugim meczu Małopolska nieoczekiwanie pokonała Pomorze 3:2, mimo że przegrywała 0:2. 

III dzień

Warmińsko-Mazurskie – Małopolskie 0:3 (-22,-24,-17)

Zespół Warmii i Mazur nawiązał walkę, ale w końcówkach rywalki miały wiecej atutów. Gramy w strefie 5-8. Liczymy przynajmniej na jedno zwycięstwo, choć nasza drużyna jest osłabiona i trener Andrzej Jewniewicz ma małe pole manewru.

Strefa 5-8

IV dzień

Warmińsko-Mazurskie – Dolnośląskie 3:2 (15,-19,-14,25,14)

Dziewczęta z Warmii i Mazur sprawiły ogrmną niespodziankę, ale na zwycięstwo w pełni zasłużyły. W grze na siatce nie miały wielkich szans, natomiast grą w obronie doprowadzały rywalki do płaczu. „Wybierały” wszystkie pilki, a potem sprytnymi zagraniami w ataku zdobywały punkty. Szczególnie dramatyczny okazał się tie berak, w którym zespół Warmii i Mazur prowadzil 8:1 i 14:11. Rywalki doprowadziły do remisu, ale ostatnie słowo należało do naszych dziewcząt. Już w tej chwili osiagnęły więcej niż można było oczekiwać. 

V dzień

o 5 miejsce

Warmińsko-Mazurskie – Małopolskie 0:3 (-15,-22,-17)

Bardzo zmęczone sobotnią potyczką i całym turniejem zawodniczki z Warmii i Mazur nie dały rady Małopolsce, ale i tak pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie, zwłaszcza Alaksandra Stepień – najlepsza w naszej drużynie. 

Grupa A

SLĄSKIE – MAŁOPOLSKIE 3:1

WARMIŃSKO-MAZURSKIE – POMORSKIE  0:3

MAŁOPOLSKIE – POMORSKIE 3:2

SLĄSKIE – WARMIŃSKO-MAZURSKIE 3:0

WARMIŃSKO-MAZURSKIE –  MAŁOPOLSKIE 0:3

POMORSKIE – SLĄSKIE 3:1

Tabela

1 POMORSKIE 3 5  8:4

2 ŚLĄSKIE 3 5 7:4

3 MAŁOPOLSKIE 3 5 7:5

4 WARMIŃSKO – MAZURSKIE 3 3  0:9

Strefa 5-8

MAŁOPOLSKIE – LUBELSKIE 3:0

WARMIŃSKO-MAZURSKIE – DOLNOŚLĄSKIE 3:2

o 7 miejsce

LUBELSKIE – DOLNOŚLĄSKIE 0:3

o 5 miejsce

MAŁOPOLSKIE – WARMIŃSKO – MAZURSKIE 3:0

o 3 miejsce

POMOSKIE – ŚLĄSKIE 3:1

o 1 miejsce

MAZOWIECKIE – KUJAWSKO-POMORSKIE 2:3

WYNIKI KOŃCOWE

1 KUJAWSKO-POMORSKIE

2 MAZOWIECKIE

3 POMORSKIE

4 ŚLĄSKIE

5 MAŁOPOLSKIE

6 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

7 DOLNOŚLĄSKIE

8 LUBELSKIE

{AdmirorGallery}malop5{/AdmirorGallery}

Turniej chłopców

Warmia i Mazury

Czetowicz Oskar (UKS „Chemik” Olsztyn),Gulak Krzysztof (AZS UWM Olsztyn),Jankiewicz Karol (AZS UWM Olsztyn),Lewoc Mateusz (UMKS FPP Mikro Ełk), Koziatek Tomasz (AZS UWM Olsztyn), Kochanowski Jakub (MOSiR Giżycko), Nienałtowski Patryk (UKS „Chemik” Olsztyn), Olbryś Mateusz (AZS UWM Olsztyn), Petelczyc Maciej (UKS „TEMPO-25” Olsztyn), Sylwestrzak Oskar (UKS „Chemik” Olsztyn), Hatle Artur (MKS Truso Elbląg) Mucha Rafał (UKS Tempo 25 Olsztyn). Trenerzy: Kasprzak Andrzej i Dudka Marek

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Kujawsko-Pomorskie 1:3 (-21,22,-18,-13)

Przez trzy sety trwała dość równa walka, choć rywale osiągali w pewnych okresach przewage, głównie dzięki znakomitej zagrywce z wyskoku. Zawodnicy Warmii i Mazur nieźle radzili sobie z przyjęciem zagrywki , ale do czasu. Od połowy trzeciego seta gra się posypała i przeciwnicy bez kłopotów dokończyli mecz w czterech partiach. Nikt nie robi tragedii z porażki bo zespół z Kujaw to murowany faworyt turnieju. Ogromne znaczenie ma czwartkowy mecz z Podkarpaciem, które pokonało w premierze Podlasie 3:1.

II dzień

Warmińsko-Mazurskie – Podkarpackie 3:0 (24, 25, 20)

Rywal był mniej wymagający niż w premierze, ale też silny, oparty na młodzieży z Resovii Rzeszów. Drużyna Warmii i Mazur rozgrywała się z minuty na minutę i co naistoniejdsze wygrywała dramatyczne końcówki. W efekcie zwycięstwo do zera co moze mieć duże znaczenie. Podlasie (nasz piątkowy rywal) wprawdzie przegrało w środę z Podkarpaciem, ale to zespół silny i wszystko jest możliwe. Oczywiście liczymy w piątek na zwycięstwo, ale w razie nieszczęścia mogą sie liczyć sety, a tu jest dość korzystna sytuacja.

III dzień

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie 3:2 (-20, 24, 23,-11,14)

Dramatyczne spotkanie, w którym siatkarze Warmii i Mazur zagrali z wielką determinacją. Wykorzystali doskonale kluczowe momenty tego spotkania, wygrywając końcówki bardzo wyrównanych setów. Mecz trwal dwie godziny i 10 minut, były zwroty sytuacji, na szczęście ostatnie slowo należało do naszych chłopaków. To ich duży sukces. W klubowych rozgrywkach  wiodło im sie różnie, tu jakby odnaleźli się, widać, że chcą osiągnąć sukces. Ale skala trudności rośnie. Ciężko będzie w półfinale…

Półfinał

Warmińsko-Mazurskie – Wielkopolskie 3:0 (22,22,20)

Siatkarze przenieśli się do większego obiektu i to od razu zaowocowało jakością gry. Były większe możliwości w obronie i zespół Warmii i Mazur to wykorzystał. W ataku grał wyuczone schamaty i w zasadzie cały czas miał kontrolę nad przebiegiem meczu. W finale gramy ze zdecydowanym faworytem – Kujawsko-Pomorskim, z którym pzregralismy w premierze 1:3. Chłopcy już osiagnęli wiecej niż mozna było oczekiwać. Nie ma presji, natomiast jeśli dojdzie determinacja, także wiara w sukces może dość do sensacji. Zobaczymy.

Finał

Warmińsko-Mazurskie – Kujawsko Pomorskie 0:3 (-18,-19,-20)

Faworyci nie pozostawili cienia wątpliwości. Grali bardzo pewnie, świetnie zagrywali i nie dali naszej druzynie żadnych szans. Mecz pod dyktando zespołu z Bydgoszczy, bo tam skupiono najlepszych zawodników w regionie. Mimo wszystko wynik Warmii i Mazur i tak jest pozytywnym zaskoczeniem.

Wyniki

Grupa B

Podkarpackie – Podlaskie 3:1

Kujawsko-Pomorskie – Warmińsko-Mazurskie       3:1

Podkarpackie – Warmińsko-Mazurskie 0:3

Kujawsko-Pomorskie Podlaskie 3:1

Podlaskie – Warmińsko-Mazurskie 2:3

Podkarpackie – Kujawsko-Pomorskie 0:3

Tabela

1 Kujawsko-Pomorskie 3 5 7:4

2 Warmińsko-Mazurskie 3 5 7:5

3 Podlaskie 3 4 6:7

4 Podkarpackie 3 4 3:7

Półfinały

Warmińsko-Mazurskie – Wielkopolskie 3:0

Kujawsko-Pomorskie – Dolnośląskie 3:0

mecz o 7 miejsce

Małopolskie – Podkarpackie 3:1

mecz o 5 miejsce

Łódzkie – Podlaskie 3:1

mecz o 3 miejsce

Dolnośląskie – Wielkopolskie 3:0

mecz o 1 miejsce

Kujawsko-Pomorskie – Warmińsko-Mazurskie 3:0

Klasyfikacja wojewódzka

1 Kujawsko-Pomorskie 100

2 Warmińsko-Mazurskie 85

3 Dolnośląskie 75

4 Wielkopolskie 65

5 Łódzkie 55

6 Podlaskie 55

7 Małopolskie 45

8 Podkarpackie 45

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x