Orzeł Elbląg efektownie i za trzy – To się mogło podobać…

Trzy mecze dziewięć punktów – to bilans ostatnich potyczek ligowych siatkarek Orła Elbląg. Podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza w pełni zrealizowały to co zakładały i mają realną szansę uniknąć zawsze denerwujących spotkań w strefie spadkowej. Sobotnie spotkanie ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Polic nie było jednak spacerkiem. Zespół z konieczności musiał przenieść się do Sali SP 12, obiektu o zupełnie innych gabarytach, ale nie przeszkodziło to w rozegraniu dobrego meczu i odniesieniu zwycięstwa 3:1 (15,-23,14,23).

 

Orzeł Elbląg – RSMS Police 3:1 (25:15, 23:25, 25:14, 25:23}

Orzeł Elbląg: Martyna Gierszewska, Ada Sosnowska, Izabela Cierzyńska, Monika Jabłońska, Eliza Białczak, Anna Tracz, Monika Tchórzewska (l) oraz Anna Krypska, Justyna Bąk, Marta Waszak, Izabela Wąsik, Angelika Adamkowska.

Kilka tygodni temu Orzeł wygrał w Policach bardzo łatwo i wydawało się, ze rewanż będzie formalnością. Okazało się, że dziewczęta ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego przez ten okres czasu nie zmarnowały. Do świetnych warunków fizycznych doszły umiejętności typowo siatkarskie i duża ambicja. W każdym razie elblążanki musiały mocno zapracować na zwycięstwo.

Mecz mógł się podobać, głównie ze względu na dużą liczbę efektownych obron. Czasami piłka przechodziła przez siatkę kilka razy i nie były to zwykłe przebijanki lecz soczyste ataki. Dobrze ustawione po drugiej stronie rywalki potrafiły obronić piłkę i przeprowadzić jeszcze kontratak.

Nawet sety dość wyraźnie wygrane przez elblążanki w swych początkowych fazach były zacięte. Dopiero szczelny blok Orła ostudzał zapały przeciwniczek i przewaga rosła. W drugim i czwartym secie szwankowało u nad przyjęcie zagrywki i emocje trwały do ostatnich piłek

W sumie ciekawe widowisko i uzasadniona radość siatkarek Orła, które święta mogą spędzić z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Ale przecież ten obowiązek jest ich pasją…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x