Orzeł Elbląg pozostaje w II lidze – Zdały najważniejszy egzamin

Siatkarki Orła Elbląg pozostają w II lidze. W piątym, decydującym spotkaniu pokonały we własnej hali Czarnych Słupsk 3:0(14,16,27),wygrywając rywalizację meczową z ta drużyną 3:2. Elblążanki zakończyły rozgrywki na szóstym miejscu, ale biorąc pod uwagę skład zespołu (sporo juniorek, a nawet kadetka) to ten wynik należy ocenić wyżej niż czwartą lokatę sprzed roku z bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Oba zespoły grały w środę pod ogromną presją. Podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza znakomicie to wytrzymały, a dwa sety rozegrały koncertowo. W trzecim, najtrudniejszym też zdały egzamin, chyba najważniejszy w sportowym życiu.

Orzeł Elbląg – Czarni Słupsk 3:0 (25:14, 25:16, 29:27) – stan rywalizacji 3:2

Orzeł Elbląg: Justyna Bąk, Adrianna Sosnowska, Iga Korzeniewska, Eliza Białczak, Anna Tracz, Monika Jabłońska, Monika Tchórzewska (l)

{gallery}cz28{/gallery}

Pierwsze dwa sety w wykonaniu elblążanek były po prostu bezbłędne. Zazębiały się wszystkie elementy gry, wzorcowa była współpraca zawodniczek na boisku. Rywalki nie miały nic do powiedzenia. Ale dwa sety w siatkówce to jeszcze nie wszystko. Ten trzeci po wygraniu dwóch jest zazwyczaj najtrudniejszy, I tak było w środę. Siatkarkom Orła, które  mając na wyciągnięcie ręki  zwycięstwo i w konsekwencji utrzymanie się w II lidze, zabrakło poprzedniej koncentracji, a ponieważ rywalki walczyły do końca rozgorzała walka. Orzeł przegrywał już 18:21, ale doprowadził do gry na przewagi, gdzie emocje sięgały zenitu. Ostatnie słowo należała jednak do elblążanek, które po ostatniej akcji mogły wreszcie odetchnąć. Brawo dziewczyny! W przyszłym sezonie warto poprzeczkę zawiesić trochę wyżej.