Orzeł i AZS UWM bez zysku – Nieładnie Panie sędzio!

Siatkarki Orła Elbląg nie zdołały zdobyć punktów przed własna publicznością w spotkaniu z silną i solidną Politechnika Radomską. Zaczęło się wprawdzie dobrze od wygrania pierwszej partii, ale następne padły łupem drużyny gości. Elblążanki w ostatnim secie miały trzy setbole, żadnego nie wykorzystały, inna sprawa, że przy stanie 27:27 sędzia popełnił duży błąd, który przelał czarę goryczy. Ostatecznie Orzeł przegrał to spotkanie 1:3 (15,-18,-19,-27). W męskiej II lidze porażka AZS UWM u siebie z Pronarem Hajnówka 1:3 (-22,19,-22,-27)

 

 Orzeł Elbląg – Politechnika Radomska 1:3 (25:15, 18:25, 19:25, 27:29)

 Orzeł Elbląg: Aleksandra Pasznik, Monika Jabłońska, Anna Tracz, Małgorzata Łysiak, Joanna Kocęba, Izabela Cierzyńska, Monika Kwiatkowska (l) oraz Angelika Adamowska, Justyna Bąk, Anna Ciołek.

Trener Andrzej Jewniewicz miał przed meczem nie lada klopoty. Prawie wszystkie zawodniczki dopadły kontuzje i choroby. Wiekszość z nich musiała grać, ale wiadomo, że  przy osłabieniu i słabym samopoczuciu trudno o wysoką formę. W szóstce zabrakło Żanety Rzepnikowskiej, która była świadkiem na ślubie i w sobote zagrać nie mogła.

Mimo to pierwszy set toczył sie pod dyktando Orła. Inna sprawa, że trener Politechniki posadzil na ławce dwie czolowe zawodniczki. Wpuścił je od drugiej partii i obraz spotkania radykalnie sie zmienił. Zespół gości przejął inicjatywę, był lepszy we wszystkich elementach. W czwartej odsłonie elblążanki mimo strat poderwały sie do walki, wyrównały na 20:20, a potem miały trzy setbole. Przynajmniej jeden punkt był na wyciągnięcie ręki. Niestety duża nerwowość nie pozwolia skutecznie zakończyć jednej z trzech okazji. Na domiar złego przy stanie 27:27 sędzia prowadzący zignorowł sygnalizację liniowego i przyznał punkt rywalkom. To zupełnie załamało siatkarki Orła i Radom szybo skończył mecz.

Szkoda straconych punktów (chciaż jednego oczka), trzeba będzie w niedzielę też o 14 wygrać ze Skrą, bo Orzeł cały czas walczy o czwarte miejsce w tabeli.

Wyniki

Nike Ostrołęka – Legionovia Legionowo 0:3 (13:25, 12:25, 12:25)

Orzeł Elbląg – AZS Politechnika Radomska 1:3 (25:15, 18:25. 19:25 , 27:29)

AZS Politechnika Warszawska – AZS AWF Warszawa

EKS Skra Bełchatów – UKS Ozorków 1:3 (24:26, 21:25, 25:21, 16:25)

Nieszczęśliwe końcówki akademików

Nie wiedzie sie siatkarzom AZS UWM. Sobotnia porażka z Pronarem stawia ich w trudnej sytuacji.

AZS UMW II Olsztyn – Pronar Hajnówka 1:3 (22:25, 25:19, 22:25, 25:27)

AZS UWm Olsztyn: Basaj, Wiśniewski, Kurmin, Władziński, Krzan Boruch, Mariański (l) oraz Pichłacz, Michalski, Obrębski.

Bylo to bardzo zacięte spotkanie, w którym trzeba było zachować zimną krew w końcówkach. Pod tym wzgledem goście okazali sie duzo bardziej odporni. W czwartej partii olsztynianie mieli setbola i szansę na przynajmniej jeden punkt. Nie wykorzystali okazji, choć to właśnie my przeprowadzalismy atak.

Wyniki

Bzura Ozorków – KPS Siedlce 2:3

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x