Orzeł jakby nie ten sam – Czy to tylko wypadek przy pracy?

Siatkarki Orła Elbląg po trzech pierwszych spotkaniach zbierały znakomite, zresztą zasłużone oceny, za dobrą i bardzo ambitną grę. Ale pamiętajmy, że to zespół młody, na dorobku, któremu mogą zdarzyć się od czasu do czasu słabsze momenty. I tak nastąpił w sobotniej potyczce z Gedanią. To szczególnie przykre, bo zawodniczki grały przed własną publicznością i do tego z rywalkami, nad którymi zwycięstwo przyniosłoby dużą satysfakcję. Przegrana 0:3 (19,-12,-24) nie pozostawiła jednak cienia wątpliwości kto jest w tym dniu lepszy.

Orzeł Elbląg – Gedania Gdańsk 0:3 (19:25, 12:26, 24:26)

Orzeł Elbląg: Martyna Gierszewska, Anna Tracz, Izabela Cierzyńska, Eliza Białczak, Izabela Wąsik, Monika Jabłońska, Monika Tchórzewska (l) oraz Anna Zaporowicz, Justyna Bąk, Marta Waszak, Adrianna Sosnowska.

Wynik trudno uznać za sensację, ale na pewno był przykrym doświadczeniem dla dziewczyn z Elbląga i ich trenera. Po dwóch bardzo slabych setach w trzecim zarysowała sie nadzieja na odwrócenie losów spotkania. Orzeł prowadził juz 21:14, ale nawet i tej szansy nie wykorzystał. Po prostu w tym dniu nic nie wychodziło. Znacznie poniżej oczekiwań wypadły obie rozgrywające i w tej sytuacji trudno było zagrozić rywalkom. Nie pomogły liczne zmiany, musielismy przełknąć bardzo gorzką pigułkę.

Czy to był tylko wypadek przy pracy? Miejmy nadzieję, choc jak już wspomnieliśmy druzynie o tak małym doświadczeniu takie mecze też się zdarzają. Jest dwa tygodnie przerwy na ochłonięcie, przeanalizoweanie błędów i skonsolidowanie szeregów. To jest liga. Gramy dalej!

Orzeł Elbląg Gedania Gdańsk  0:3  (19:25, 13:25, 24:26)

Sokół Mogilno – RSMS Police 3:2

Zawisza Sulechów – Pałac II Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:18, 25:11)

Energetyk Poznań – Joker  Świecie 0:3