Orzeł podniósł się w Sulechowie – Zawisza w dużych opałach

Rozpoczęła się faza play off w II lidze siatkarek. Zespół Orła Elbląg zakończył fazę zasadnicza na czwartym miejscu i zgodnie z regulaminem o awans do ścisłego finału gra z liderem rozgrywek – Zawiszą Sulechów. Rywalizacja przebiega do trzech zwycięstw, a pierwsze dwa spotkania wyznaczono w Sulechowie. W piatek Zawisza, który ma pierwszoligowe aspiracje wygrał pewnie 3:0 (15,12,20), za to w sobotnim rewanżu elblążanki podniosły się i faworytki rozstrzygnęły spotkanie z najwyzszym trudem 3:1 (17,-20,24,24)

 

Piątek

Zawisza Sulechów – Orzeł Elbląg 3:0 (25:15, 25:12, 25:20)

Orzeł Elbląg: Sylwia Korczak, Izabela Miklasińska, Sara Ilukowicz, Eliza Białczak, Monika Jabłońska, Aleksandra Goździewicz, Monika Tchórzewska (l), oraz Aleksandra Fota (l), Ada Sosnowska, Izabela Cieżyńska, Joanna Cupisz.

Zawisza był w tym dniu absolutnie nieosiągalny dla elblążanek . Wprawdzie siatkarki Orła w pierwszej partii trzymały się dzielnie (było 11:12), ale w drugiej połowie seta faworytki przyśpieszyły akcje i uzyskały zdecydowana przewagę. I tak było właściwie do końca. W ostatniej odsłonie Zawisza trochę pofolgował i ambitnym elblążankom udało się uzbierać 20 oczek. Trener Andrzej Jewniewicz zabrał do Sulechowa 16 zawodniczek i zapewne w sobotnim rewanżu da szanse gry pozostałymsiatkarkom. Pierwsza potyczka ujawniła możliwości obu drużyn i trudno się spodziewać, by zespół z Sulechowa miał jakieś większe trudności.

Sobota

Zawisza Sulechów – Orzeł Elbląg 3:1 (25:17, 20:25, 26:24, 26:24)

Orzeł Elbląg: Sylwia Korczak, Ewelina Frąszczak, Joanna Cupisz, Eliza Białczak, Monika Jabłońska, Aleksandra Goździewicz, Aleksandra Fota (l) oraz Sara Ilukowicz, Izabela Cieżyńska, Izabela Wąsik, Iga Korzeniewska.

Siatkarki Orła rozegrały najlepsze spotkanie w sezonie. Gdyby miały troche więcej doświadczenia, mogłyby ten mecz nawet wygrać, bo były ku temu szanse. W pierwszej partii elblążanki prowadziłi 14:10, po czym straciły w jednym ustawieniu 12 oczek (wyjątkowo mocna zagrywka rywalek). Po wygraniu drugiego seta zespół jeszcze bardziej uwierzył w swoje możliwości. W trzeciej odslonie prowadził 23:20, a w czwartej 22:20. Niestety nie potrafił wykjorzystac setboli i przegral „na przewagi”. Nawiązanie walki coś jednak znaczy, zwłaszcza, że trzeci mecz odbędzie sie w Elblagu. Jeśli Orzeł zagra tak jak w drugiej potyczce w Sulechowie (obrona i blok)  niespodzianka nie wykluczona.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x