Orzeł wygrał pierwszego seta – Potem sroga zemsta faworytek

Siatkarki II-ligowego Orła Elbląg nie sprostały faworytowi rozgrywek – Zawiszy Sulechów, ale wygrały jednego seta, co można określić jako mały sukces. Na tyle to jednak rozsierdziło faworytki, że od drugiego seta „przyłożyły się” do gry i elblążankom nie dały najmniejszych szans. Orzeł przegrał więc 1:3 (24,-14,15,-16), ale trochę radości kibicom przysporzył. A w pierwszej partii na trybunach zapanował entuzjazm, bo mimo absencji dwóch czołowych zawodniczek( Moniki Jabłońskiej i Moniki Tchórzewskiej) zespół grał jak w transie…

Orzeł Elbląg – Zawisza Sulechów 1:3 (26:24, 14:25, 25:25, 16:25)

Orzeł Elbląg: Martyna Gierszewska, Marta Waszak, Eliza Białczak, Anna Tracz, Anna Zaporowicz, Izabela Cierzyńska, Izabela Wąsik (l) oraz Justyna Bąk, Adrianna Sosnowska, Iga Korzeniewska, Anna Krypska, Angelika Adamowska.

Elblążanki pierwsza partię rozegrały w sposób popisowy. Atakowały z całą siłą, doskonale blokowały. Wydawało się jednak, że końcówki nie wytrzymają, a jednak. Wygrały seta na przewagi. Reakcja przeciwniczek była natychmiastowa. Trener wpuścił na rozegranie doświadczoną Owczynnikową, która uporządkowała grę zespołu. Inne zawodniczki „dołożyły” swoje bardzo trudną zagrywka i obraz gry zmienił się radykalnie. Elblążanki miały duże kłopoty z przyjęciem i organizowaniem akcji. Sety układały się już pod wyraźne dyktando Sulechowa.

Trener Andrzej Jewniewicz dał szansę gry wszystkim zawodniczkom, co może być istotne w kontekście podwójnej kolejki i bardzo ważnych spotkań w Poznaniu i Mogilnie. Te rywalki są w zasięgu i przynajmniej jedno zwycięstwo z wyjazdy w pełni by nas zadowoliło.

Gedania Gdańsk – Joker  Świecie 2:3 (23:25, 21:25, 25:17, 25:20, 10:15)

Piast Szczecin – Energetyk Poznań  3:0 (25:17, 25:19, 25:21)

Orzeł Elbląg – Zawisza Sulechów  1:3 (26:24, 14:25, 15:25, 16:25)

Czarni Słupsk – Sokół Mogilno  1:3 (19:25, 25:27, 25:20, 16:25)