Orzeł z Malborka poleciał wyżej – Nerwy najgorszym doradcą

Siatkarki Orła Elbląg mają wyjątkowo słaby sezon. Po serii niepowodzeń można było liczyć na zwycięstwo we własnej hali w spotkaniu z imienniczkami z Malborka. Z tymi rywalkami podopieczne Andrzeja Jewniewicza nie zwykły przegrywać, ale młodzież sąsiada zza miedzy dojrzewa ( to generacja medalistek MP młodziczek) i gra coraz lepiej, a elblążankom idzie jak po grudzie. W sobotę znów przegrały i to 0:3 (-23,-22,-25).

 

Orzeł Elbląg – Orzeł Malbork 0:3 (23:25, 22:25, 25:27)

Orzeł Elbląg: Sylwia Korczak, Sara Ilukowicz, Izabela Milkasińska, Katarzyna Szostak, Eliza Białaczak, Aleksandra Goździewicz, Monika Tchórzewska (l) oraz Monika Jabłońska, Joanna Cupisz, Ewelina Frąszczak, Izabela Wąsik.

Zespół z Malborka już przed tygodniem udowodnił, że jest groźny o czym świadczy odebrany punkt Jokerowi Świecie. O lekceważeniu rywalek nie było więc mowy. Siatkarki z Elbląga najwięcej problemów mają nie z przeciwniczkami, lecz z własnymi słabościami. Gra układa się nieźle, ale przychodzi moment kompletnej blokady, kiedy w beztroski sposób traci się dotychczasowy kapitał.

Tak było w sobotę. W każdym z trzech setów drużyna gospodarzy prowadziła i przegrywała nerwowe końcówki. W trzeciej partii elblążanki miały dwa setbole (24:23 i 25:25), przy tym ostatnim wyniku dobrze wystawiona piłkę na pojedynczy blok, a jednak z akcji nic nie wyszło.

Sytuacja staje się bardzo trudna. Niewątpliwie zespół walczyć będzie o ligowy byt, ale w takiej dyspozycji trudno będzie obronić się przed degradacją.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Orzeł Elbląg Siatkówka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x