Orzeł zbiera kapitał – Najważniejsze, że postawiły kropkę nad „i”

Drugie z rzędu zwycięstwo za trzy punkty odniosły siatkarki Orła Elbląg. Po bardzo dobrym meczu z Sokołem Mogilno (3:0), tym razem podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza pokonały na wyjeździe zespół Czarnych Słupsk 3:0 (15,13,25). Radość po zakończeniu spotkania, a przed podróżą na mecz wcale nie było tak wesoło. W ostatniej chwili rozchorowała się Anna Tracz i do Słupska nie wyjechała. Trzeba było dokonać kilku roszad. Na szczęście drużyna szybko to zaakceptowała, a na boisku bezbłędnie zrealizowała.

Czarni Słupsk – Orzeł Elbląg 0:3 (15:25, 13:25, 25:27)

Orzeł Elbląg: Martyna Gierszewska, Ada Sosnowska, Eliza Białczak, Izabela Cierzyńska, Monika Jabłońska, Anna Krypska, Monika Tchórzewska (l) oraz Marta Waszak, Justyna Bąk, Izabela Wąsik, Iga Korzeniewska.

Siatkarki Orła cały czas walczą by uniknąć bezpośrednich spotkań o utrzymanie się w drugiej lidze. Plan jest realny, ale niespodziewanie sprawę komplikują kłopoty personalne. Tym razem trener nie mógł skorzystać z Anny Tracz, przemeblował drużynę, która rozegrała dobry mecz, a najważniejsze, że w odpowiednim momencie postawiła kropkę nad „i”, bo rywalki z każdą minutą nabierały rozmachu i były coraz groźniejsze.

Pierwsze dwa sety bez historii. Dobra postawa elblążanek we wszystkich elementach gry, szczególnie w obronie, co wyraźnie zdeprymowało przeciwniczki. W trzeciej odsłonie nastąpiło rozluźnienie, a wiemy co znaczy w siatkówce nawet krótki przestój. Na szczęście zespół w odpowiednim momencie zaskoczył i załatwił sprawę w trzech setach. Nie da się ukryć, że z małą pomocą zawodniczek Czarnych, które popełniły błędy

To jednak ich problem, my cieszymy się z trzech punktów i coraz lepszej formy. Wszystkie zawodniczki spełniły oczekiwania, na wyróżnienie zasłużyła szczególnie Anna Krypska.