Ostatnie słowa przed premierą PLUS LIGI – Marzenia kapitana i…nas wszystkich

W ciągu ostatnich 10 lat zdobywałem wiele medali Mistrzostw Polski ze złotymi włącznie. Było to w Bełchatowie, Rzeszowie, ale moim marzeniem po powrocie do Olsztyna, z czego cieszę się ogromnie, jest wywalczenie „pudła” z moim klubem, z którym zawsze się utożsamiałem. Na razie to mrzonka, ale może niedługo to się spełni – powiedział na środowej konferencji prasowej kapitan Indykpolu AZS UWM Maciej Dobrowolski.

 

To fakt, że w obecnych realiach o trzy miejsca na podium walczy wielka czwórka: Resovia Rzeszów, Zaksa Kędzierzyn, Jastrzębski Węgiel i Skra Bełchatów. W komercyjnej lidze pieniądze są najważniejsze i te dysproporcje między wspomnianym kwartetem a resztą są bardzo wyraźne. Kto ma pieniądze, a ta czwórka ma, montuje najlepszy skład, który jakością przewyższa pozostałych uczestników. Jedyna droga do sukcesu do zwiększyć budżet by był porównywalny z potentatami. Rektor UWM i prezes AZS Olsztyn prof. dr hab. Ryszard Górecki uważa, że jest to w najbliższej przyszłości realne. Już rozpoczął małe przymiarki, a jaki będzie finał? Zobaczymy.

Na razie sukcesem sportowym byłoby – zdaniem Rektora, zmieszczenie się w dziesiątce (w tym roku startuje 12 drużyn). Natomiast na fali popularności tej dyscypliny w Olsztynie trzeba zrealizować inne cele: przede wszystkim wznowić starania o wybudowanie hali z prawdziwego zdarzenia, spełniającej standardy PLUS LIGI, a tym samym turniejów międzynarodowych i postarać się o mocniejszy związek siatkówki ze społecznością studencką – tak jak kiedyś w najlepszych czasach AZS-u Olsztyn.

Prezes był bardzo zadowolony z informacji, że trenerem kortowskiej ekipy został Krzysztof Stelmach i na tę okoliczność przepytał go na konferencji prawie jak na egzaminie, wyręczając w tej roli dziennikarzy.

A Pan Krzysztof stwierdził, że z przyjemnością przyjął ofertę, bo chciał dalej pracować w PLUS LIDZE, w której Indykpol AZS UWM, choć medali teraz nie zdobywa, cieszy się niezmiennie dużym szacunkiem.

Dowiedzieliśmy się, że atutami AZS UWM sezonu 2013/2014 jest niezłe przyjęcie, poprawna zagrywka, i dobry blok na skrzydłach, natomiast bardzo dużo trzeba popracować nad skutecznością w ataku, bo ta w sparingach była zdecydowanie za niska.

Zmorą trenera w ostatnich dniach była plaga kontuzji, co sprawiło, że w premierowej potyczce w Jastrzębiu zabraknie dwóch kluczowych zawodników z szóstki”: Nie zagrają: Bartosz Krzysiek i Argentyńczyk Pablo Bengolea. Kilku innych (Grzegorz Szymański, Piotr Łukasik) miało przerwę w treningach, ale są już do dyspozycji i powinni dojść do formy. Należy współczuć trenerowi, który solidnie z zawodnikami przepracował cały okres przygotowawczy, a tu złośliwy los przed premierą spłatał takiego figla.

Wobec nagłych kłopotów kadrowych do PLUS :LIGI włączono młodego Patryka Napiórkowskiego i na ten temat wypowiedział się Tomasz Jankowski – p.o. prezesa Zarządu Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa AZS UWM S.A. w Olsztynie. Otóż Patryk jest wychowankiem Chemika Olsztyn i trener tego klubu Marek Kotulski bez stawiania żadnych warunków oddał zawodnika do dyspozycji Indykpolu AZS UWM. To dobry znak, oby był ważnym krokiem w uzdrowieniu atmosfery w światku olsztyńskiej siatkówki.

O marzeniach kapitana – Macieja Dobrowolskiego było na początku. Rozgrywający AZS podkreślił bardzo dobrą atmosferę w drużynie, duży zapał jego młodszych kolegów. Oby to zaowocowało lepszym niż dziesiąte miejsce, bo przy pełnej mobilizacji jest to w pełni realne.

{AdmirorGallery}gore80{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x