Paweł Papke nowym sternikiem polskiej siatkówki – Wybór idealny

Stało się to czym mówiono od dawna. Mieszkający w Olsztynie znakomity sportowiec, obecnie parlamentarzysta Paweł Papke został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wybór był jednogłośny i nastąpił na poniedziałkowym zebraniu Zarządu PZPS, po wcześniejszej rezygnacji (4 lutego) dotychczasowego prezesa Mirosława Przedpełskiego.

W naszym przekonaniu jest to wybór idealny i nie tylko z racji patriotycznych przesłanek. Paweł Papke był zawsze cenionym zawodnikiem, mającym w sobie cechy przywódcy. Do niego kierowano najważniejsze piłki w meczu i on brał na siebie największą odpowiedzialność podczas gry. Tym zyskał nie tylko sławę, ale autorytet wśród siatkarzy, trenerów, w ogóle ludzi sportu. To przełożyło się na jego dalszą karierę, kiedy zakończył już przygodę ze sportem wyczynowym.

Najpierw został Radnym Miasta Olsztyn, a w tej chwili spełnia mandat posła RP. Mimo wielu obowiązków jego związek z siatkówką jest nadal bardzo bliski, od dawna stara się ją promować, upowszechniać wśród najmłodszych.

Wie o tej dyscyplinie wszystko i to jest ogromnym atutem tak samo jak spore już doświadczenie jako polityka. Oczywiście funkcja prezesa PZPS jest apolityczna, ale dotychczasowe kontakty, wynikające z misji poselskiej powinny ułatwić kierowanie tak ważną w Polsce dyscypliną. Jesteśmy przecież mistrzami świata, powierzono nam organizację wielkich imprez w siatkówce halowej i plażowej (także w Olsztynie), a to wymaga ogromnej pracy i zjednania sprzymierzeńców.

Mamy też nadzieję, że Paweł Papke w szybkim czasie naprawi nadszarpnięty wizerunek polskiej siatkówki, jak również skłoni środowisko do przeanalizowania systemu rozgrywek ligowych w Polsce. To prawda, że nowe czasy stawiają konkretne wymagania, ale przy rosnącej komercji trzeba pamiętać, że jest to jednak sport i on powinien być czynnikiem dominującym.

A tak zwyczajnie po ludzku jesteśmy po prostu dumni, że mieszkaniec Olsztyna stanął na czele tak potężnego Związku. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Paweł Papke Siatkówka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x