Elbląskie sparingi – Indykpol AZS z Treflem Gdańsk na remis

Doczekaliśmy się wreszcie pierwszego halowego sparingu siatkarzy Indykpolu AZS . W piątek (3 września) w Elblągu olsztynianie pokonali rywala z PLUS LIGI Trefl Gdańsk 3:1 (-23, 22, 16, 26). Oczywiście to tylko mecz towarzyski, ale wygrana z mocnym przeciwnikiem zawsze poprawia samopoczucie i oby taka atmosfera towarzyszyła całości przygotowań. W rewanżowym spotkaniu w sobotę lepsi okazali się gdańszczanie, którzy wygrali 3:0 (17, 20, 19)

Piątek

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:18, 28:26)

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Firlej, Szymon Jakubiszak, Taylor Sverill, Mateusz Poręba, Wiktor Janiszewski, Karol Butryn, Jędrzej Gruszczyński (l) oraz Jan Król, Jakub Ciunajtis

Trefl Gdańsk: Batłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły, Łukasz Kozub, Bartłomiej Mordyl, Adam Golik, Patryk Łaba oraz Maciej Olenderek

Mecz był wyrównany. Już pierwszy set zapowiadał twardą walkę (5:8, 19:19). W końcówce skuteczniejsi okazali się gdańszczanie wygrywając do 23. W kolejnej odsłonie od początku inicjatywę przejęli akademicy. W zasadzie kontrolowali sytuację i nie dali się zaskoczyć. Zwycięstwo do 18 i remis 1:1. Trzecia partia do walka punkt za punkt. W połowie seta akademicy odskoczyli na 15:12, ale rywale byli cały czas blisko. AZS do końca jednak panował nad sytuacją. Wygrał do 22 i objął prowadzenie 2:1. Zakończył mecz w czterech setach, choć ostatnią partie rozstrzygnął na przewagi. W sumie jak na początek bardzo ciekawe widowisko.

Sobota

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 20:25, 19:25)

Indykpol AZS (wyjściowy skąd): Karol Jankiewicz, Jan Król, Dawid Siwczyk, Jakub Ciunajtis, Mateusz Poręba, Wiktor Janiszewski, Jędrzej Gruszczyński (l)

Trefl Gdańsk (wyjściowy skład): Bartłomiej Lipiński, Kewin Sasak, Lukas Kampa, Mateusz Mika, Bartłomiej Mordyl, Pablo Crer oraz Maciej Olenderek (l.)

Tym razem role odwróciły się, z tym , że przewaga Trefla była zdecydowana. Ale i składy wyjściowe różniły się diametralnie. Rywale dysponowali większymi atutami i wygrali bez większego wysiłku.