PLUS LIGA -Bez emocji w Kędzierzynie – Nierówne siły

Od porażki 0:3 (-14,-23,-17) w Kędzierzynie Koźlu rozpoczęli sezon w PLUS LIDZE siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Kortowianie jedynie w drugim secie nawiązali chwilowy kontakt z przeciwnikiem, który w dwóch pozostałych partiach dominował  bezsprzecznie. Cóż, akademicy wypadli słabo. To prawda, że rywal był faworytem, ma w składzie renomowane gwiazdy, ale po cichu liczyliśmy na nieco większe emocje.

Indykpol AZS Olsztyn: Tuia, Siezieniewski, Cedric, Toobal, Gromadowski, Siezieniewski, Mierzejewski (l) oraz Włodarczyk, Winnik, Ferens

Zaksa po bardzo ważnych transferach jest w tym sezonie jednym z faworytów PLUS LIGI. Przyjście Pawła Zagubnego, Sebastiana Świderskiego, Patryka Czarnowskiego i Piotra Gacka zmieniło oblicze i tak silnego zespołu. Nie łudziliśmy się, że akademicy zdobędą tam jakieś punkty, ale mieliśmy nadzieję, że nawiążą równorzędną walkę. Nic z tego. Mecz był nudny z jednym momentem w drugiej partii, kiedy olsztynianom udało się utrzymać dystans i doprowadzili do równej końcówki.

Na samym finiszu jednak gospodarze spokojnie kontrolowali sytuację i wygrali wprawdzie tylko 25:23, ale bez większych dramatów.

Olsztynianie wyszli na boisko bez wiary, źle zagrywali i przyjmowali piłkę, trudno więc było myśleć o płynności w grze. Tak naprawdę to Zaksa nie musiała się specjalnie wysilać.

Obraz był raczej smutny. Na podstawie tego spotkanie trudno nawet ocenić aktualne możliwości olsztynian, bo tutaj nikt nie dał z siebie wszystkiego. Po prostu tak się ułożył scenariusz, a olsztynianie nie potrafili zmienić biegu wydarzeń.

Rezerwy tez na minusie

Przegrał Indykpol AZS UWM w PLUS LIDZE, na drugim froncie też niepowodzenie akademików, którzy ulegli we własnej hali w Kortowie zespołowi AZS Uniwersytet Warszawski 1:3(-24,15,-17,-24). Gdy się nie wygrywa setów na przewagi-takie są konsekwencje podsumował to spotkanie trener młodych akademików Andrzej Grygołowicz.

AZS UWM II Olsztyn: Basaj, Wiśniewski, Boruch, Ładziński, Krzan, Kowzowicz, Nawrocki oraz Kurmin, Przybylski, Dzikuć

Wprawdzie rywal był wymagający, o czym świadczy dotychczasowy dorobek sezonu, ale akademicy znów zagrali poniżej oczekiwań. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach ułatwiają zadanie przeciwnikom. Pierwszego seta mimo kilku szans przegrali na przewagi i to okazało się języczkiem u wagi. Wprawdzie drugą partie wygraliśmy pewnie, ale wynikało to nie tyle  z poprawy gry, ile z zaskakującego kryzysu warszawiaków, którzy nie mogli sobie poradzić z zagrywką,

Gdy znów odnaleźli „swoją grę” olsztynianie nie potrafili się temu przeciwstawić. Jeszcze w czwartym secie utrzymali kontakt do końca, bez pozytywnego jednak akcentu.

– Dobrze że w najbliższym tygodniu pauzujemy. Musimy się poprawić grę we wszystkich elementach i mamy na to trochę czasu – powiedział Andrzej Grygołowicz.