Półfinał MP młodzików – Awans z rekordowym bonusem!

W Wołominie zakończył się półfinałowy turniej młodzików o Puchar Prezesa Polskiego Związku Pilki Siatkowej, a są to po prostu Mistrzostwa Polski w tej grupie wiekowej. Olsztyński AZS UWM potykał się z Juniorem Stolarka Wołomin, AZS UMCS Lublin i UKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski. Młodzi olsztynianie wygrali trzy mecz i ustanowili swoisty rekord. W ostatnim meczu wygranym 2:1 z UKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski olsztynianie wygrali seta do 3 (słownie trzech!)

Wołomin

AZS UWM Olsztyn:

Tomasz Koziatek, Krzysztof Gulak, Mateusz Szcześniak, Karol Jankiewicz, Kacper Czebatul, Mateusz Olbryś, Michał Mazek, Sebastian Skarbek, Paweł Dominiczak, Aleksander Głódkowski, Radosław Polak, Adam Kochanowski, Jakub Kochanowski, Paweł Rutecki, Maciej Mozol, Piotr Zubel. Trener Maciej Rejzner

I seria

Olsztynianie pokonali w inauguracyjnym spotkanie AZS UMCS Lublin 2:0 (23,21)

AZS UWM Olsztyn – AZS UMCS Lublin 2:0 (25:23, 25:21)

Pewne zwycięstwo, choć zbyt nerwowe końcówki w wykonaniu naszych młodych siatkarzy. Czasami za bardzo chcą i brakuje spokoju. W tym wieku trudno okiełznać temperament, ale kolei ta dyscyplina sportu tego wymaga i warto to kształtować od początku. W sobotę wieczorem czeka nas jeszcze jedno spotkanie. W meczu otwierającym truniej Stolarka Wołomin pokonała Gump Ostrowiec Świętokokrzyski 2:0 (16,23)

II seria

W popołudniowym spotkaniu AZS UWM Olsztyn bez klopotów wygral ze Stolarka Wołomin 2:0 (20,18) i juz w finale!

Junior Stolarka Wolomin – AZS UWM Olsztyn 0:2 (20:25, 18:25)

Tym razem olsztynianie zagrali znacznie spokojniej. Widać bylo, że oswoili się z halą i skrzętnie pilnowali wyprawcowanej przewagi. Są w tym turnieju wyraźnie lepsi od konkutentów, co napawa optymizmem przed finałami.

III seria

IIW ostatnim spotkaniu AZS UWM Olsztyn wygrał z UKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski 2:1(-17,10,3). Wygrać seta do trzech – to się nie zdarza, zwłaszcza w półfinale MP. Po przegranej pierwszej partii chłopcy Macieja Rejznera zobilizowali sie maksymalnie, ale efekty też były nadzwyczajne.

AZS UWM Olsztyn – UKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (17:25, 25:10, 15:3)

Olsztynianie zakończyli turniej niespotykanym rekordem. Wygrali seta do trzech, ale najważniejsze, że odnieśli komplet zwyciestw i bezdyskusyjnie awansowali do finałów. Obok nich w ósemce znalazła się Stolarka Wołomin, mimo porażki w ostatniem meczu z AZS UMCS Lublin 1:2. O drugim miejscu Wołomina zadecydowały dwa małe punkty…

AZS UWM Olsztyn – UKS Gump Ostrowiec Świętkokrzyski 2:1

Junior Stolarka Wołomin – AZS UMCS Lublin 1:2