Półfinały MP juniorów – Smutna wiadomość, młodzież w odwrocie

W niedzielę kończą się półfinały Mistrzostw Polski juniorek i juniorów w siatkówce. Niestety start trzech zespołów z Warmii i Mazur zakończył sie fiaskiem i w tym sezonie nie będziemy mieli finalistów. Zawiodły szczególnie męskie zespoły, które juz po dwóch dniach odpadły z rywalizacji i w niedzielę grały o przyslowiową pietruszkę (zresztą też przegrały). To bolesny cios, bo na finał zawsze mogliśmy liczyć. Siatkarki Truso miały w niedziele cień szansy, ale musiały wygrac z najlepszą w turnieju Silesia Myslowice. Przegrały niestety 1:3 i jedyną pociechą jest trzecie miejsce i w sumie dość pochlebne oceny. Slowem nieudany siatkarski weekend.

MKS Truso Elbląg:

Martyna Gierszewska, Katarzyna Tokarska, Monika Tchórzewska,  Izabela Wąsik, Marta Waszak, Adrianna Sosnowska, Anna Krypska, Joanna Banaszek, Paulina Wielgoszyńska, Anna Zaporowicz, Katarzyna Wójcicka, Malwina Karolak Trenerzy: Kazimierz Stankiewicz i Aleksandra Pietrulewicz

I dzień

Truso Elbląg – Legionovia Legionowo 3:1 (25:12, 25:23, 23;25, 25:14)

Świetnie rozpoczęły turniej siatkarki Truso, pokonując wydawałoby sie bardzo mocną Legionovię. Elblążanki na dobrą sprawe powinny wygrać w trzech setach. Pierwszego rozstrzygnęły stosunkowo łatwo, w drugim przegrywały, ale kilka zmian w drużynie ożywiło grę i po trudnej końcówce Truso znów zwyciężyło. W trzeciej partii elblążanki prowadziły 23:22 i miały pilkę w górze. Niestety piłka po ataku trafiła w taśmę i to zdeprymowalo nasze zawodniczki, które nie zdołały się skoncentrować, Na szczęście był to tylko moment zawahania. W czwartej partii znów warunki syktował zespół z Elblaga, który w efekcie odniósł bardzo cenne zwycięstwo. W każdym razie doskonały początek turnieju.

II dzień

BKS Bielsko – Truso Elbląg 3:1 (25:19, 25:15, 23:25, 25:21)

Okazało się, że druzyny ze Śląska (do nich zaliczamy też BKS) są bardzo mocne i wczorajsza wygrana z Legionovią ,choc nas bardzo ucieszyła, jeszcze o niczym nie świadczyła. W sobotę elblążanki dały sobie narzucić styl gry rywalek i przez dwa sety nie powalczyły. W trzecim secie po wygranej koncówce zaświtała nadzieja, że losy meczu się odwrócą. Owszem gra się wyrównała, ale tym razem ostatnie piłki należały do przeciwniczek. Sytuacja stała sie bardzo trudna. Zakładając, że Bielsko pokona Legionovię (najslabsza w stawce) trzeba wygrać w niedziele z Silesią, a ta gra doskonale. Dopóki jednak piłka w grze…

III dzień

Truso Elbląg – Silesia Mysłowice 1:3 (19:25, 25:19,17:25, 22:25)

Tak chyba być musiało. Elblążanki nie sprostały niestety najlepszemu zespolowi tego półfinału, choć rozegrały zupełnie dobry, otwarty mecz, w którym podjęły walke i zmusiły faworytki do sporego wysiłku. Losy meczu ważyły sie w trzeciej partii, gdzie wydarzenia na boisku zaczęły dyktować jednak rywalki. W czwartym secie Truso broniło się dzielnie, ale siatkarki ze Śląska nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Porażka wyeliminowała elblążanki z dalszej gry w Mistrzostwach Polski.

BKS Bielsko – Silesia Mysłowice 1:3 (-22,-23,18,-14)

Truso Elbląg – Legionovia 3:1(12,23,-23,14)

Silesia Mysłowice – Legionovia 3:9 (19,23,16)

BKS Bielsko – Truso Elbląg 3:1 (19,15,-23,21)

Truso Elbląg – Silesia Mysłowice 1:3 (-19,19,-17,-22)

UKS Chemik Olsztyn

Rafał Palke, Piotr Cichocki, Bartosz Sobczyk, Mateusz Ruciński, Michał Słomiński, Jakub Macyra, Aleksander Juszczyński, Rafał Tomczonek, Mateusz Romankiewicz, Patryk Napiórkowski, Arkadiusz Kowalczyk, Szymon Kurpiowski, Kamil Radzikowski. Trener Marek Kotulski

I dzień

Chemik Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3 (14:25, 18:25, 16:25)

Trudno o tym meczu w ogóle cos powiedzieć. rzadko się zdarza by na poziomie półfinału Mistrzostw Polski przewaga jednego z zespołów była tak wielka. Olsztynianie w tym spotkaniu praktycznie nie zaistnieli. Porażka nie jest niespodzianką, natomiast jej rozmiary na pewno.

II dzień

Chemik Olsztyn – Metro Warszawa 2:3 (25:23, 26:24, 24;26, 29:31, 13;15)

Po prostu wierzyć się nie chce. Chemik po dramatycznych koncowkach wygrał dwa sety i wydawalo sie, że przeciwnicy mają dość. Olsztynianie w trzeciej odsłonie prowadzili 18:12 i zaprzepaścili wielką szansę. Podali rywalom rękę, ci sie podnieśli i wrócili do gry. Teraz to im w końcowkach sprzyjalo szczęście. Wygrali trzy kolejne partie, przedłużając swoje nadzieje na awans, a pogrążajac olsztyńskich siatkarzy. Niedzielny mecz z Czarnymi będzie tylko spotkaniem o prestiż. Gospodarze już awansowali, my odpadliśmy.

III dzień

Czarni Radom – Chemik Olsztyn 3:0 (25:19, 25:18, 28:26)

Jedni świętowali juz sukces, drudzy nie podnieśli sie po przygnębiającej porażce w sobotę. Efekt? Pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy tym samym wygrali cały turniej.

Czarni Radom – Metro Warszawa 3:0 (20,16,20)

Trefl Gdańsk – Chemik Olsztyn 3:0 (14,18,16)

Metro Warszawa – Chemik Olsztyn 3:2 (-23,-24,24,29,13)

Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:1(-17,20,18,20)

Trefl Gdańsk – Metro Warszawa 3:0 (15,21,22)

Czarni Radom – Chemik Olsztyn 3:0 (19,18,26)

AZS UWM Olsztyn (Kurpis)

Marcin Kamiński, Jakub Sulima, Marcin Wojtulewicz, Jakub Urbanowicz, Jakub Monkiewicz, Filip Kozłowski, Wojciech Dubrowski, Mateusz Ordakowski, Jędrzej Ruszczyk, Patryk Chodurski, Kamil Guzewicz, Krzysztof Czetyrko, Kacper Szewczak, Mateusz Tobiasz Trener Dariusz Kurpis

I dzień

AZS UWM Olsztyn – Gwardia Wrocław 2:3 (31:29, 25:20, 21:25, 21:25, 11;15)

Źle rozpoczęli turniej siatkarze AZS UWM. Prowadząc 2:0 w setach z Gwardią Wrocław przegrali spotkanie 2:3 i biorąc pod uwagę, ze faworytem grupy sa gospodarze nasza sytuacja staje się bardzo trudna. Trzeba w sobotę pokonać Piłę, a nie będzie to łatwe, bowiem Nafta bez najmniejszych problemów wygrała z Budowlanką Toruń. Wracając do meczu akademików to dopóki funkcjonowała zagrywka to trzymalismy inicjatywę. Później ten element zupełnie „nie działał” i mocni w ataku rywale punktowali nas bezlitośnie. W tie breaku początek wyrównany. Po zmianie Gwardia odskoczyła na dwa oczka (13:11). Zepsuliśmy zagrywkę i nadzialiśmy sie na blok, co dało przeciwnikom być może kluczowe zwycięstwo w tym turnieju.

II dzień

UKS SMS Nafta Piła – AZS UWM Olsztyn 3:2 (26:28, 30:28, 23:25, 25:21, 15:9)

Ta porażka oznacza, że akademicy odpadli z turnieju bowiem w pierwszym meczu Gwardia odniosła drugie zwycięstwo nad Budowlanka Torun i wraż z gospodarzami zapewniła sobie awans do turnieju finalowego. Przykra niespodzianka, decydujacy tie break przegrany do 9.

III dzień

AZS UWM Olsztyn – Budowlanka Torun 1:3

Nie znamy na razie szczegółów tego spotkania, ale jak widac olsztynianie przegrali w półfinale wszystkie mecze i niestety jest to kolejna wpadka AZS w bieżącym sezonie (przypomnijmy, że Olsztyn zajął ostatnie miejsce w Mlodej Lidze). To już nie jest przypadek, tylko duży problem i na pewno do niego wrócimy w odzielnym komentarzu.

UKS SMS Nafta Piła – Budowlanka Toruń 3:0 (19,19,25)

AZS UWM Olsztyn – Gwardia Wrocław 2:3 (29,20,-21,-21,-11)

Budowlanka Toruń – Gwardia Wrocław 2:3 (-16,28,-12,23,-10)

UKS SMS Nafta Piła – AZS UWM Olsztyn 3:2 (-26,28,-23,21,9)

AZS UWM Olsztyn – Budowlanka Toruń 1:3

UKS SMS Nafta Piła – Gwardia Wrocław 2:3