Półfinały MP kadetów 2012 – Tempo w finale i z nagrodami, AZS odpadł

W Rybniku i Jastrzębiu odbywały się turnieje półfinalowe Mistrzostwa Polski kadetów w siatkówce. Zespół UKS Tempo 25 Olsztyn juz w sobote zapewnil sobie awans do walki o medale. Olsztynianie bez straty seta pokonali Gwardia Wrocław i BAS Białystok. W niedzielę postawili kropkę nad "i" pokonując gospodarzy- Volley Rybnik też 3:0.  Otrzymali trzy nagrody indywidualne: Michał Augustynowicz (MVP), Michał Tomczak (najlepszy rozgrywający) i Mateusz Wierciszewski (najlepszy w zespole) .AZS UWM przegrał trzy mecze i zajął ostatnie miejsce.

Grupa II

1. KS Jastrzębie Borynia

2. BKS „Chemik” I Bydgoszcz

3. UKS SMS Nafta Piła

4. AZS UWM II Olsztyn

AZS UWM I Olsztyn

Marcin Perzanowski, Marek Kurmin, Rafał Chmielewski, Mateusz Olbryś, Paweł Józefowicz, Krystian Gunia, Krzysztof Gulak, Maciej Biedrzycki, Michał Mazek, Paweł Antonik, Patryk Płochocki, Karol Jankiewicz Mateusz Kulik, Trener Paweł Wąsowicz.

I dzień

KS Jastrzębie Borynia – AZS UWM Olsztyn 3:2 (21:25, 25:22, 24:26 ,25:14 19:17)

Długi mecz trwający ponad 2 godziny. W początkowej fazie bardzo wyrownany. W trzech pierwszych setach decydowały końcówki. W czwartym gospodarze wyraźnie nam „odjechali”, W tie breaku AZS cały czas prowadził, miał kilka meczboli. Gospodarze sie wybronili, a potem za pierwszym pojejściem wygrali seta i mecz. Wielka szkoda tego spotkania.

II dzień

AZS UWM Olsztyn – UKS SMS Nafta Piła 1:3 (24:26, 25:21, 16:25, 17:25)

Niestety siatkarze olsztyńscy nie pozbierali sie fizycznie i psychicznie po piątkowym meczu. Wynik był otwarty do drugiego seta włącznie. Potem akademicy ugięli sie pod naporem może słabszych technicznie, ale wysokich i silnych rywali. Szanse na awans są tylko teroretyczne.

III dzień

AZS UWM Olsztyn – Chemik Bydgoszcz 0:3 (20:25, 17:25, 14:25)

Podopieczni trenera Pawła Wąsowicza przegrali ostatni mecz, grając juz bez wiary we wlasne możliwości. Na pewno stac ich bylo na więcej. Najwięcej spustoszenia sprawiła nieszczęsna porażka na inauguracje turnieju.

Terminarz

KS Jastrzębie – AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:14, 19:17)

Chemik Bydgoszcz – SMS Piła 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 22:25)

AZS Olsztyn – SMS Piła 1:3 (24:26, 25:21, 16:25, 17:25)

Chemik Bydgoszcz – KS Jastrzębie 3:1 (22:25, 25:18, 25:11, 25:17)

AZS Olsztyn – Chemik Bydgoszcz 0:3 (20:25, 17:25, 14:25)

SMS Piła – KS Jastrzębie 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:14)

UKS Tempo 25 Olsztyn

Rafał Mucha, Rafał Maluchnik, Mateusz Wierciszewski,  Igor Sadżuga, Michał Tomczak, Konrad Gawrewicz, Jędrzej Jasnos, Jakub Wiśniewski, Patryk Szwaradzki, Jakub Zabłocki, Michał Augustynowicz, Michał Czarnecki, Trener Błażej Kolpy

I dzień

Tempo 25 Olsztyn – Gwardia Wrocław 3:0 (25:15, 25:16, 25:21)

Łatwe zwycięstwo olsztynian, którzy w pierwszym i drugim secie znakomicie zagrywali i blokowali. Dobrze funkcjonowal kontratak. W trzeciej partii Tempo dało sie uspić i Gwardia prowadziła nawet 19:16, ale  nasz zespoł wrócil do swojej gry i błyskawicznie odrobił dystans. Potem szybko zakończył mecz.

II dzień

Tempo 25 Olsztyn – BAS Kaczmarek Białystok 3:0 (25:6, 25:18, 25:14)

Pierwszy set pokazał miejsce obu zespołów w tym turnieju. Śwoetnie dysopiniwani olsztynianie rozbili w pył rywali. Później była okazja na kilka eksperymentów. To też nie przeszkodzilo w realizacji planów. 3:0 w dobrym stylu i awans do finałów MP.

III dzień

Volley Rybnik – UKS Tempo 25 Olsztyn 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)

Nie bylo żadnych kalkulacji. Olsztynianie chcieli wygrac wszystko by nabrać pewności przed finałami. I to się im udało. Do dziesiątego punktu każdego seta trwała walka. Potem Tempo odskakiwało na 3-4 punkty i kontrolowało sytuacje. Znakomity turniej. Gratulacje za finał  a tu też oczekiwania są duże.