Półfinały MP młodziczek i młodzików – Wielkie brawa za styl i…fair play

Wspaniale spisali się nasi reprezentanci: MKS Taboo Club Zryw Volley Ilawa i AZS UWM I Olsztyn  w turniejach półfinałowych MP młodzików w siatkówce.  Obie drużyny awansowały do finałów w pieknym stylu odnosząc komplet zwycięstw. Olsztynianie nie stracili nawet seta, iławianki z kolei wykazały się  sportową postawą, grając do końca. Dzięli wygranej w ostatniej potyczce z Dąbrowa Górniczą uturowały drogę do "ósemki" zespołowi MKS Świdnica, za cp otrzymały podziekowania. Trenerzy : Mieczysław Pietroczuk (Zryw) i Maciej Rejzner (AZS UWM) zapowiedzieli, że ubiegać się będą o organizację turniejów finałowych w Iławie i Olsztynie. Oby sie powiodło.

Młodziczki

1 MKS Dąbrowa Górnicza

2 MUKS Amber Kalisz

3 MKS Taboo Club Zryw- Volley Iława

4 MKS Świdnica

MKS TABOO CLUB ZRYW-VOLLEY Iława:

Marta PIETROCZUK – kapitan zespołu, Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Laura NOWOTNIK, Iwona KULIŃSKA, Natalia MEJKA Kamila SITNIK, , Monika GORZKA, Wiktoria KALBARCZYK, Dominika GREC, Klaudia STRÓZIK . TRENERZY: Mieczysław PIETROCZUK i Małgorzata PIETROCZUK.

I seria

MKS Taboo Club Zryw Volley Iława – MUKS Amber Kalisz 2:0 (25:23, 25:20)

Bardzo ważne zwycięstwo ilawianek, które zdaniem trenera Pietroczuka nie zagrały na swym najwyższym poziomie, ale dzieki koncentracji w koncówkach rozstrzygnęły mecz na swoja korzyść. W pierwszym secie Zryw prowadził 20:15, by stracić osiem punktów z rzędu,. Potem jednak znów zdobylismy pięc oczek (głównie blokiem) i z całą pewnościa miało to wpływ na dalszy przebieg spotkania. Poczatek znakomity i duzy krok w strone awansu.

II seria

MKS Taboo Club Zryw Volley Iława – MKS Świdnica 2:0 (28:26, 25:16)

Drugie zwycięstwo ilawianek odniesione w podobnych okolicznościach jak w premierze. W pierwszym secie Zryw przregrywal 20:23, ale zawodniczki znów wykazały wiele zimnej krwi i najlepiej zagrały właśnie w końcówce. Pzrebieg pierwszej partii miał ogromny wpływ na drugą, kiedy przewaga zespołu z Iławy była już bardzo wyraźna. Obsetrwatorzy podkreślają dobrą organizacje gry zespołu i zmysł taktyczny młodych przecież zawodniczek. To zwycięstwo jeszcze nie gwarantuje, ale bardzo przybliża naszą druzynę fo finałów MP.

III seria

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Taboo Club Zryw Volley Iława 1:2 (25:17, 24:26, 12;15)

Zespół z Iławy nie musiał tego meczu wygrać, awans miał już zapewniony, natomiast MKS walczył o zwycięstwo na wagę finału. Wszystko układało sie po mysśi Dąbrowy, która wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła 15:9. Iławianki nie zrezygnowały i zdołały odwrócić losy spotkania. Tie break był nerwowy, ale zwycięski.

Terminarz

Sobota
MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Świdnica 1:2
MUKS Amber Kalisz – MKS Taboo Club Zryw- Volley Iława 0:2 (-23,-20)

Sobota
MKS Świdnica – MKS Taboo Club Zryw- Volley Iława 0:2 (-26,-16)
 MKS Dąbrowa Górnicza – MUKS Amber Kalisz 2:0

niedziela
MUKS Amber Kalisz – MKS Świdnica 0:2
  MKS Taboo Club Zryw- Volley Iława – MKS Dąbrowa Górnicza  2:1 (-17,24,12)

AZS I Olsztyn

Tomasz Koziatek, Paweł Rutecki, Kacper Czebatul, Aleksander Głódkowski, Jakub Kochanowski, Piotr Szostek, Łukasz Dziedzic, Kamil Michalczyk, Artur Hatle, Adrian Dwórznik, Mateusz Jaczewski. Trener Maciej Rejzner

I seria

AZS UWM Olszytn -Gwardia Wrocław 2:0 (25:21, 25:9)

Doskonałe wejście w turniej podopiecznych trenera Macieja Rejznera. Od pierwszej pilki młodzi akademicy dyktowali warunki i nie stracili koncentracji ani przez chwilę. W drugiej partii zupełnie zniechęcili przeciwników, którzy tylko przygladali sie dynamicznym akcjom olsztynian.

II seria

BBTS Włókniarz Bielsko Biała – AZS UWM Olszytn 0:2 (24:26, 20:25)

W meczu z gospodarzami akademicy mieli przewage, małe zawahanie nastapiło pod koniec pierwszego seta, kiegu prowadząc 24:20 wdlaismy sie w nerwową pzrepychanke, na szczęście zwycięską. Potem wszystko ulożyło sie według zaplanowanego scenariusza. AZS UWM zapewnił sobie awans do finałów MP.

III seria

AZS UWM Olszytn – MLKS Żak Pyrzyce 2:0 (18,16)

Akademicy zakończyli turniej bez straty seta i na tym im zależało. Trener Maciej Rejzner w rozmowie z nami stwierdził, że będzie sie ubiegał o organizacje turnieju finałowego w Olsztynie. Trzymamy kciuki, bo warto na żywo zobaczyć grę tej drużyny.