Półfinały OOM Małopolska 2012 – Szansa na powtórkę, oba zespoły w finałach

Od piątku do niedzieli w Proszowicach i Krakowie odbywały się  półfinałowe turnieje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce dziewcząt i chłopców. Poprzednie rozgrywki zakończyły się pełnym sukcesem. Siatkarze zdobyli srebrny medal ulegając po dramatycznej walce reprezentacji Śląska, siatkarki sprawiły jeszcze większa niespodziankę sięgając po brązowe krążki. Ciężko będzie powtórzyć te sukcesy, ale jest na to szansa, bowiem obie nasze reprezentacje awansowały do finałowej ósemki. W decydujących meczach kadeci wygrali z Pomorzem 3:0 (21,19,19), a kadetki z Podlasiem 3:1 (-20,20,18,15).

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Wielkopolskie 3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

Bardzo dobry mecz w wykoniu naszej drużyny.Rywalki były wprawdzie duzo wyższe, jednak poziomem wyszkolenia technicznego ustępowały zawodniczkom Warmii i Mazur. W zasadzie nie było w tym spotkaniu żadnego zgrożenia. Duża przewaga od początku każdego seta, a potem pełna kontrola. To efekt dobrego przyjecia zagrywki i bloku, także wybloku, dzieki któremu mozna było wyptrowadzac skuteczne kontrataki. W drugim meczu Mazowsze wygralo z Podlasiem 3:0.

II dzień

Warmińsko-Mazurskie – Mazowieckie 0:3 (24:26, 20:25, 14:25)

Kluczowy okazał sie pierwszy set, w którym wszystko rozstrzygnęło sie w dramatycznej końcówce. Po przegranej nasze dziewczęta oddały inicjatywę silniejszym fizycznie rywalkom i nastepne partie toczyły się pod dyktando mazowsza. Poniważ Podlasie wygrało z Wielkopolska 3:0 – niedzielna potyczka z Podlasiem ma konkretny charakter. Zwycięzca uzyska awans.

III dzień

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie 3:1 (20:25, 25:20, 25:18, 25:15)

W tym meczu zwycięzca brał wszystko. Zaczęło się niedobrze. Dziewczęta z Warmii i Mazur grały nerwowo, tak jakby stawka spotkania sparaliżowała ich poczynania. Od drugiego seta sytuacja zmieniła się diametralnie. Ostatnie dwie partie to już dominacja naszych kadetek, które wykonały plan w stu procentach. To naprawde spory sukces, bo przecież w regionie nie mamy ligowych zespołów na wysokim poziomie.

Teminarz

Piątek (8 czerwca)

Mazowieckie – Podlaskie 3:0

Warmińsko-Mazurskie –Wielkopolskie 3:0 (19,18,16)

Sobota (9 czerwca)

Podlaskie – Wielkopolskie 3:0

Mazowieckie Warmińsko –Mazurskie 3:0 (24,20,14)

Niedziela (10 czerwca)

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie 3:1 (-20,20,18,15)

Czebatul Kacper (AZS UWM Olsztyn)

Nienałtowski Patryk (UKS „Chemik” Olsztyn)

Olbryś Mateusz (AZS UWM Olsztyn)

Petelczyc Maciej (UKS „TEMPO-25” Olsztyn)

Sylwestrzak Oskar (UKS „Chemik” Olsztyn)

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Lubuskie 3:0 (25:19 25:18 25:18)

Wbrew wynikowi nie był to łatwy mecz. W sali tropikalne warunki, upał nie do wytrzymania, poza tym trudno się w Krakowie skoncentrować na czymś innym niż futbol. Ale jakoś udało się choć na chwile wyłączyc od inauguracji Euro. Zespół Warmii i Mazur wygrał bardzo pewnie, prowadząc grę i mając kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Był to jednak teoretycznie najsłabsz przeciwnik, może dobrze, że graliśmy z nim akurat w piatek. W drugim spotkaniu Pomorskie wygrało z Dolnośląskim 3:2.

II dzień

Warmińsko-Mazurskie – Dolnośląskie 0:3 (22:25, 20:25,15:25)

Zaczęło sie dobrze. W pierwszym secie długo prowadzilismy, ale w końcówce dalismy sie dogonić i niestety stracilismy wygraną prawie partię. To wyraźnie zdeprymowało zespół, który z każdą minutą grał gorzej i przegrał wysoko. To poważnie zmniejszylo szanse na awans, choć o wszystkim zadecyduje ostatni mecz z Pomorzem. Trzeba go wygrać i wtedy będziemy liczyć sety.

Warmińsko-Mazurskie – Pomorskie 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

Nasi siatkarze znaleźli sie w bardzo trudnej sytuacji i będąc pod presja rozegrali najlepsze spotkanie w turnieju. Dobrze funkcjonowały wszystkie elementy, zwłaszcza kontaatak, który dawal nam wiele punktów. Przy jednakowej liczbie zwycięstw trzech zespołów decydowały sety. Ten wynik przesądził, że za burtą znalazło się Pomorze, choć w innej grupie zapewne awansowałoby do finału OOM.

Pomorskie – Dolnośląskie 3:2

Lubuskie –  Warmińsko-Mazurskie 0:3 (-19,-18,-18)

Dolnośląskie –  Warmińsko-Mazurskie 3:0 (22,20,15)

Pomorskie – Lubuskie 3:0

Lubuskie – Dolnośląskie 1:3

Warmińsko-Mazurskie Pomorskie 3:0 (21,19,19)

1 Dolnośląskie  3  5  8:4

2 Warmińsko-Mazurskie  3  5  6:3