Północ – Południe w Młodej Lidze – Z udziałem libero AZS UWM

Północ przegrała w Bełchatowie  z Południem 1:2 (-24,-22,24) w meczu, w którym wystąpili uczestnicy minionych rozgrywek Młodej Ligi siatkarzy. W zespole Północy zagrał libero AZS UWM Olsztyn Bartosz Mariański, zabrakło powołanego na to spotkanie Jakuba Urbanowicza. Udział olsztynian symboliczny, ale trudno się dziwić skoro zajmuje się ostatnie miejsce w tabeli. Mecz był bardzo wyrównany, nierówny, punkty padały seriami, ale to cecha charakterystyczna młodzieżowej siatkówki, choć wielu aktorów wtorkowej potyczki ma przecież za sobą doświadczenia w seniorskiej PLUS LIDZE.

 

Południe – Północ 2:1 (26:24, 25:22, 24:26)

Południe: Janusz, Cedzyński, Koźmiński, Nożewski, Bieniek, Bociek, Piechocki (libero) Długosz, Brzeziński, Kowalski, Nożewski, Krulicki, Wdowiak, Głód (L).

Północ: Sieńko, Waliński, Sobański, Rejno, Smoliński, Król, Mariański (libero) Biernat, Staszewski, M. Urbanowicz, Sokołowski, Olenderek (L);

MVP całego sezonu Młodej Ligi oraz zwycięzcą konkursu na „złotego gwoździa” został reprezentant Delecty Bydgoszcz, Marcin Waliński.

Mecz miał charakter promocyjny Na mecie sezonu postanowiono zaprezentować najbardziej utalentowanych zawodników także z myślą o ich ewentualnej grze w zespołach seniorskich przyszłego sezonu. Intencje można mieć, a jaka będzie rzeczywistość? Na razie zdania dotyczące naszej profesjonalnej siatkówki są podzielone. Napływ zagranicznych, wysokiej klasy zawodników może i podnosi poziom rozgrywek, ale też ogranicza dopływ krajowej młodzieży. Mamy nadzieje, że to się zmieni.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x