Puchar Prezydenta Ełku – Delecta znów lepsza, ale po tie breaku

W Ełku zakończyłsię turniej siatkarzy o Puchar Prezydenta tego miasta z udziałem trzech zespołów PLUS LIGI: Delecty Bydgoszcz, Politechniki Warszawa i Indykpolu AZS UWM Olsztyn oraz pierwszoligowego Pekpolu Ostrołęka. W sobotę rozgrywano półfinały. W pierwszym  akademicy z Olsztyna pokonali zespół z Ostrołęki 3:1 (24,18,-22,21). Finałowym rywalem AZS-u była Delecta Bydgoszcz, która wygrała z Politechnka W-wa 3:0 (22.,21,23). Sobotni finał przyniósł sukces drużynie z Bydgoszcz 3:2 (17,-20,23,-24,10)

Piątek

Półfinały

 Indykpol AZS UWM Olsztyn – Pekpol Ostrołęka 3:1 (26:24, 25:18, 22:25, 25:21)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Guillermo Hernan, Piotr Łukasik, Wojciech Ferens, Dawid Gunia, Wojciech Winnik, Piotr Hain, Marcin Mierzejewski oraz Andrzej Stelmach, Bartosz Krzysiek.

Akademicy nadal grają bez dwóch zagranicznych bombardierów: Yudina i Ananiewa, natomiast pokazał się zakontraktowany w tym tygodniu Bartosz Krzysiek. Nowy atakujący przyszedł ze Ślepska Suwalki, ma wspaniałe warunki fizyczne (208 cm wzrostu), pobierał siatkarki nauki w MDK Warszawa, a więc rekomendacja doskonała. Jeśli nabierze doświadczenia, może stać się dużą niespodzianką PLUS LIGI.

Olsztynianie wygrali, choć nie bez kłopotów, ale pamiętajmy, są jeszcze na etapie zgrywania, a rozgrywający z Hiszpanii Guillermo Herman zaliczył  z partnerami dopiero drugie spotkanie.

Pekpol jest solidnym I-ligowcem z wieloma olsztyńskimi akcentami. Grają tam m. in. bracia Pietkiewiczowie, Tomasz Stańczuk i Artur Jacyszyn.

W drugim meczu Delecta Bydgoszcz pokonała Politecnikę Warszawa 3:0 (22,21,23) i zmierzy się w finale z AZS-em Olsztyn,

Sobota

o 1 miejsce

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 2:3 (17:25, 25:20, 23:25, 26:24, 10:15)

AZS Olsztyn: Hernan, Winnik, Gunia, Hain, Ferens, Łukasik, Mierzejewski (libero) oraz Krzysiek, Siezieniewski,

Delecta Bydgoszcz: Lipiński, Owczarz, Wrona, Cerven, Waliński, Antiga, Dębiec (libero) oraz Gradowski, Wika

Olsztynianie po raz drugi w krótkim odstępie czasu przegrali  z Delektą, ale tym razem meczy był bardziej wyrównany. Dwa pierwsze sety w przewagą jednej lub drugiej strony, ale od trzeciej partii rozgorzała walka. W trzeciej odsłonie akademicy gonili wynik. Mimo, że rywale odskoczyli na 20:15 doprowadziliśmy do wyrównanej końcówki, ale ostatnie słowo należało do rywali. W czwartym secie tez dość długo prowadziła Delekta. Pogoń udała się a w dramatycznej końcówce więcej zimnej krwi wykazali kortowianie.

W tie breaku szczęście się od nas odwróciło. Dekerta panowała nad sytuacja i wygrała pewnie. Cały czas musimy brać pod uwagę, że występujemy bez dwóch „armat” Yudina i Ananiewa.

o 3 miejsce

Politechnika Warszawska – Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:23, 33:35, 19:25, 25:20, 20:18)

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x