Rewelacyjny start Indykpolu AZS UWM w PLUS LIDZE – Osłupienie nie tylko w Jastrzębiu !!!

Siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn sprawili największa niespodziankę inauguracyjnej kolejki nowego sezonu PLUS Ligi. Pokonali na wyjeździe i to za trzy punkty kandydata do medalu Jastrzębski Węgiel 3:1 (22,-20,21,21). Biorąc pod uwagę budżet i potencjał obu rywali, do tego brak w zespole AZS podstawowych graczy (Krzysiek i Bongolea) wynik jest zgoła sensacyjny. Akademicy obiecali walczyć i słowa dotrzymali!

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS UWM Olsztyn 1:3 (22:25, 25:20, 21:25, 21:25)

Jastrzębski Węgiel: Michal Łasko, Krzysztof Gierczyński, Alen Pajenk, Simon Van de Voorde, Michał Kubiak, Thomas Jarmoc, Damian Wojtaszek (l) oraz Jakub Popiwaczk, Johannes Bontje, Dmytro Filipov

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Maciej Dobrowolski, Rafał Buszek, Grzegorz Szymański, Matti Oivanen, Piotr Hain, Piotr Łuka, Michał Żurek oraz Piotr Łukasik.

Gdy AZS wygrał pierwszego seta kibice zapowiadali odwet gospodarzy w trzech następnych. Owszem Jastrzębski Węgiel wyrównał, ale potem znów dominowali, olsztynianie grając bardzo równo, konsekwentnie, wykorzystując słabsze punkty zbyt pewnych siebie faworytów. Wszyscy oczekiwali zwrotu sytuacji, tymczasem minuty mijały i to AZS dyktował warunki.

Trener Krzysztof Stelmach zapowiadał ambitną walkę i słowa dotrzymał. Jego zawodnicy spisali się na szóstkę i chociaż liga jest bardzo długa i wszystko może się w niej wydarzyć to zwycięstwa nad takimi przeciwnikami przyjmujemy ze szczególna satysfakcją.

Cały zespół zagrał bardzo dobrze i każdy ma udział w tym niespodziewanym sukcesie.

Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:16, 25:17)

Jastrzębski Węgiel – AZS Olsztyn 1:3 (22:25, 25:20, 21:25, 21:25)

Transfer Bydgoszcz – AZS Częstochowa 1:3 (13:25, 19:25, 26:24, 20:25)

Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 25:20)

Politechnika Warszawska – Effector Kielce 3:0 (25:22, 27:25, 25:23)

1 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1 3 3:0

2 Asseco Resovia Rzeszów  1 3 3:0