Rumun G. Cretu zamiast M. Sordyla – Coś trzeba było zmienić

W zasadzie decyzja o zwolnieniu z funkcji pierwszego trenera siatkarzy  Indykpolu AZS UWM Olsztyn Mariusza Sordyla zapadła po kolejnym przegranym przez akademików meczu z Jastrzębskim Węglem. We wtorek (23 listopada) na specjalnie zwołanej konferencji prasowej oficjalnie poinformował o tym prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. Mariusz Szyszko. Podziękował dotychczasowemu szkoleniowcowi za pracę i przedstawił nowego - Rumuna Georghe Cretu,, który już dziś prowadził zajęcia z zawodnikami olsztyńskimi.

– Chciałbym podziękować Mariuszowi za ciężką pracę. Wiem ile poświęcił energii, sił i czasu na to, aby drużyna grała jak najlepiej. Niestety tak nie było, ale trzeba oddać honor Mariuszowi i wszystkim tym, którzy zajmowali się tym zespołem od lat. Nie jest tak, że winni są tylko trenerzy i oni zostają odstrzeleni. Siatkówka to nie jest francuska rewolucja – tłum krzyczy, dwóch się domaga – tak nie było. Za to w jakim stanie jest klub, odpowiedzialni jesteśmy wszyscy, nie tylko Mariusz Sordyl. Jeszcze raz chciałbym podziękować Mariuszowi za to co zrobił dla AZS-u – dodał Prezes Zarządu.

Rzeczywiście sytuacja akademików jest nie do pozazdroszczenia. Ostatnie miejsce w tabeli, a do tego słaba gra, która nie wróży nic dobrego, chyba, że nastąpi radykalna zmiana. Czy jest to możliwe? Transfery w AZS-ie, mówiąc delikatnie są chybione. Jedynie Estończyk Toobal spełnia standardy zawodnika na miarę oczekiwań. Ani Francuz Tuia, a szczególnie Marcin Gromadowski nie są siatkarzami, którzy by przejęli na siebie ciężar gry i decydowali o obliczu zespołu. Chyba, że drzemią w nich nie odkryte do tej pory możliwości.

Czy wydobędzie je nowy trener Georgie Cretu ? Oby, choć wydaje mi się, że w tym składzie personalnym olsztynianom trudno będzie nawiązać walkę  z większością drużyn PLUS LIGI. Obym się mylił

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x